Zostań Młodym Jurorem 16. MFFK ŻUBROFFKA!

Licealistko/Licealisto, Studentko/Studencie!

Czy chcecie stać się ważną częścią najbardziej energetycznego wydarzenia filmowego w tej części Europy? Jesteście ciekawi, jak to jest być filmowym selekcjonerem i jurorem Międzynarodowego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych ŻUBROFFKA?
Jeżeli tak, to zapraszamy!

Na początku garść informacji o naszym festiwalu!
Tegoroczna, 16. już edycja ŻUBROFFKI odbędzie się w terminie od 7 do 11 grudnia w Białymstoku i regionie. To wydarzenie, w ramach którego spotyka się energia wszystkich stron świata, i to spotyka się dosłownie, bo na nasz festiwal specjalnie przyjeżdża grubo ponad setka gości (filmowców, artystów, dziennikarzy, przedstawicieli branży filmowej) z Polski i zza granicy. Symbolem festiwalu jest żubr, którego wygląd zmienia się co roku za sprawą artystów, z którymi współpracujemy.
Nasi selekcjonerzy spośród rekordowej ilości – ponad 4000 zgłoszeń wyłonią filmy do dziewięciu konkursów w formule polskiej i międzynarodowej. Przygotowujemy także specjalne, tematyczne projekcje krótkometrażówek z różnych krajów. W programie są również energetyczne koncerty, spotkania z twórcami, wystawy, panele dyskusyjne oraz warsztaty.

Oprócz Grand Prix festiwalu oraz nagród i wyróżnień w każdym z konkursów, przyznawane są także nagrody specjalne za najlepszą: Animację, Dokument, Fabułę, Zdjęcia oraz Muzykę. Publiczność również przyznaje swoją nagrodę – Dzikiego Żubra.

Co trzeba zrobić, by współtworzyć festiwal?
Wystarczy napisać krótki esej (max 3000 znaków) na temat jednego z zaproponowanych przez nas filmów. Autorki i Autorzy trzech najciekawszych prac zasiądą w Jury pod przewodnictwem znanego polskiego krytyka filmowego/krytyczki filmowej i wybiorą najlepszy film spośród polskich konkursów 16. edycji MFFK ŻUBROFFKA.

Wcześniej wezmą udział w spotkaniu, podczas którego dowiedzą się, jak analizować filmy na najwyższym światowym poziomie. Spotkanie poprowadzą dr Tomasz Adamski (wykładowca, filmoznawca, prelegent, filmowiec, organizator wydarzeń i warsztatów filmowych) i dr Maciej Białous (socjolog filmu, wykładowca i prelegent).

Z nami zdobędziecie nową wiedzę, poznacie ciekawych ludzi i zanurzycie się w niezwykłym świecie filmu! I jeszcze jedna ważna informacja: jeśli zostaniecie członkami naszego Jury, zyskacie bezpłatny wstęp na festiwal (w tym na uroczyste otwarcie i wydarzenia towarzyszące), a dodatkowo, podczas uroczystej Gali Zamknięcia i ogłaszania wyników pojawicie się na scenie w świetle jupiterów!

Jesteście zainteresowani? Czekamy na Wasze eseje.

UWAGA! Wydłużamy termin nadsyłania prac! Na Wasze zgłoszenia czekamy do 21 października (do godz. 24:00)! 

Obowiązkowe spotkanie dla zwycięzców odbędzie się 25 października. 

Regulamin konkursu:

  1. Konkurs organizowany jest przez Białostocki Ośrodek Kultury – DKF GAG (organizatora MFFK ŻUBROFFKA) przy współpracy Instytutu Studiów Kulturowych oraz Instytutu Socjologii na Uniwersytecie w Białymstoku.
  2. W konkursie startować mogą uczniowie szkół średnich (liceów, techników) oraz studenci, posiadający ważną legitymację studencką. W przypadku osób niepełnoletnich uczestnicy muszą przedstawić zgodę rodziców na udział w konkursie oraz zgodę wychowawcy klasy na udział w projekcjach festiwalowych, jeśli będą one kolidować z zajęciami w szkole.
  3. Esej na temat wybranego filmu należy napisać i przesłać e-mailem na adres: film@bok.bialystok.pl (tytuł maila: ESEJ ŻUBROFFKA 2022). Tekst nie może przekroczyć 3000 znaków. Pracę należy przesłać do 21 października (do godz. 24.00). Pod esejem proszę podać imię, nazwisko i typ szkoły/uczelni. Esej musi być napisany w języku polskim. W przypadku osób niepełnoletnich do przesyłanego eseju należy dołączyć zeskanowaną zgodę rodzica/opiekuna na udział w konkursie, a w przypadku, w którym projekcje festiwalowe będą kolidować z zajęciami szkolnymi – także zgodę wychowawcy klasy na udział w projekcjach.
  4. Esej powinien dotyczyć jednego z zaproponowanych filmów krótkometrażowych:

Linki:

NURSERY RHYMES  – Tom Noakes
https://vimeo.com/352492210

ENOUGH  –  Anna Mantzaris
https://vimeo.com/channels/bestofstaffpicks/288230647

STRAWBERRY BOYS  – Michał Toczek
https://ninateka.pl/vod/dokument/strawberry-boys/

DEER BOY  –  Katarzyna Gondek
https://vimeo.com/510614745

BED SIDE STORY – Michał Łubiński
https://vimeo.com/263890186

BADYLOK  –  Karolina Kłapkowska
https://www.youtube.com/watch?v=U8Kza6nxb2Q

SH_T HAPPENS  –  Michaela Mihalyi & David Štumpf
https://vimeo.com/680668269

OPOWIEŚĆ O DWÓCH SIOSTRACH – Jakub Prysak
https://vimeo.com/740677653

ALL CATS ARE GREY IN THE DARK  –  Lasse Linder
https://vimeo.com/456183899

  1. Poprzez dokonanie zgłoszenia uczestnik akceptuje treść niniejszego regulaminu, wyraża zgodę na udostępnienie i przetwarzanie przez organizatorów konkursu swoich danych osobowych oraz ewentualnie wizerunku, a także wykorzystania eseju na potrzeby informacyjne i promocyjne Organizatorów.
  2. Eseje oceni komisja w składzie: dr Tomasz Adamski (UwB) i dr Maciej Białous (UwB). Wyniki zostaną ogłoszone 18 października 2022 roku. Obowiązkowe spotkanie dla zwycięzców odbędzie się 20 października w godzinach popołudniowych. Szczegóły spotkania zostaną przesłane drogą mailową.
  3. Organizator nie zapewnia zwycięzcom konkursu noclegów i zwrotów kosztów przejazdu na Festiwal.
  4. Uczestnicy konkursu otrzymają certyfikat udziału w pracach komisji selekcyjnej oraz pracach Jury.
  5. MFFK ŻUBROFFKA odbędzie się w dniach 7-11 grudnia 2022 w Białymstoku i na Podlasiu.

więcej: www.zubroffka.pl 


BOK Białostocki Ośrodek Kultury