WSCHÓD KULTURY/INNY WYMIAR 2015 – program
Wschód Kultury Inny Wymiar 2015 – program
27.08.2015 (czwartek)
10.00-18.00 – wystawa „Nasze ciało narodowe”; organizator: Galeria Arsenał w Białymstoku – miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, wstęp wolny
14.00 – otwarcie Muralu Kolażowego #1 Pamięć; organizator: Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie – miejsce: Akademickie Centrum Sportu Politechniki Białostockiej (róg ulic Pogodnej i Wiejskiej), wstęp wolny
14.30-19.30 – warsztaty gry na cymbałach – organizatorzy: Faktoria Spółdzielnia Socjalna w Zielonce; Białostocki Ośrodek Kultury – miejsce: Klub Festiwalowy, ul. Legionowa 5; liczba miejsc ograniczona, zapisy pod nr tel. 535 190 007
18.00 – „Performance z Białorusi”: Aleksandr Kravchenko, Nataliya Lisovskaya, Victor Petrov, Sergey Zhdanovich; organizator: Galeria Arsenał w Białymstoku – miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, wstęp wolny
18.30 – koncert „Gilgamesz” Teatru Chorea; organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – miejsce: Akademia Teatralna w Białymstoku, ul. Sienkiewicza 14, bezpłatne wejściówki dostępne w kasie kina Forum
19.00 – koncert oratoryjny „Izrael w Egipcie”; organizator: Fundacja Pro Anima – miejsce: Aula Magna Pałacu Branickich, ul. J. Kilińskiego 1, wstęp wolny
20.00 – Kino „Sąsiedzi”: film „Benya Krik” z muzyką na żywo zespołu KROKE; organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – miejsce: kino Forum, ul. Legionowa 5; bezpłatne wejściówki dostępne w kasie kina Forum
21.30 – otwarcie instalacji inspirowanej architekturą judaistyczną; organizator: Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Białymstoku – miejsce: Skwer przy Restauracji Kawelin, ul. Legionowa 10, wstęp wolny
22.00 – Silent Disco: Sandy Mushroom, Faza Miss God i Magdala – miejsce: Namiot Festiwalowy, ul. Legionowa 5, wstęp wolny, potrzebny dowód tożsamości, aby otrzymać słuchawki
28.08.2015 (piątek)
10.00-18.00 – wystawa „Nasze ciało narodowe”; organizator: Galeria Arsenał w Białymstoku – miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, wstęp wolny
10.00-17.00 – wystawa „Portret potrójny / Triple portrait”; organizator: Centrum im. Ludwika Zamenhofa – miejsce: Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, wstęp wolny
13.00-18.00 – konferencja „Taste the East Conference”; organizator: Stowarzyszenie Pierwiastek Kultury – miejsce: Opera i Filharmonia Podlaska – scena kameralna, ul. Odeska 1, wstęp wolny
14.00-19.00 – warsztaty gry na cymbałach – organizatorzy: Faktoria Spółdzielnia Socjalna w Zielonce, Białostocki Ośrodek Kultury – miejsce: Klub Festiwalowy, ul. Legionowa 5, liczba miejsc ograniczona, zapisy pod nr tel. 535 190 007
16.00 – spektakl „Traktat o manekinach” Teatru Wierszalin; organizator: Białostocki Ośrodek Kultury – miejsce: Teatr Wierszalin, Supraśl, ul. Kościelna 4, bezpłatne wejściówki dostępne w kasie kina Forum (upoważniają także do bezpłatnego przejazdu autokarem, zbiórka o godz. 15.00 na placu przed BOK)
18.00 – wernisaż wystawy „ZBIÓR (ZBOR). Konstruowanie archiwum”; organizator: Galeria Arsenał w Białymstoku – miejsce: Galeria Arsenał, ul. Mickiewicza 2, wstęp wolny
18.00 – koncert Barucha Finkelsteina; organizator: Muzeum Podlaskie w Białymstoku – miejsce: Wielka Synagoga w Tykocinie, bezpłatne wejściówki dostępne w dniu koncertu od godz. 10.00 w synagodze. Zapewniony przejazd w obie strony (liczba miejsc ograniczona) – bezpłatne wejściówki uprawniające do przejazdu dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5). Zbiórka o godz. 16.30 na placu przed BOK
18.30 – koncert „Białystok main heim”: Milo Kurtis i Orkiestra NAXOS, Amsterdam Klezmer Band; organizator: Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej w Białymstoku – miejsce: Rynek Kościuszki – mała pierzeja, wstęp wolny
19.30 – instalacja „Bialystoker”; organizator: Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK – miejsce: ul. Młynowa 2, wstęp wolny
20.00 – Kino „Sąsiedzi”: pokaz filmu „Dybuk”; organizator: Białostocki Ośrodek Kultury, Muzeum Podlaskie w Białymstoku – miejsce: Wielka Synagoga w Tykocinie, bezpłatne wejściówki dostępne w kasie kina Forum. Zapewniony przejazd w obie strony (liczba miejsc ograniczona) – bezpłatne wejściówki uprawniające do przejazdu dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5). Zbiórka o godz. 18.30 na placu przed BOK
21.30 – multimedialny spektakl muzyczny z okazji rocznicy 100-lecia Ludobójstwa Ormian; organizator: Białostocki Ośrodek Kultury, Opera i Filharmonia Podlaska – miejsce: Opera i Filharmonia Podlaska, Duża Scena, ul. Odeska 1, bezpłatne wejściówki, dostępne w kasie OiFP
22.00 – koncert „Taste the East”; organizator: Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok – miejsce: Klub Metro, ul. Białówny 9/1, wstęp wolny
22.00 – Silent Disco:Dj Koola, Faza Miss God i Magdala – miejsce: Namiot Festiwalowy, ul. Legionowa 5, wstęp wolny, potrzebny dowód tożsamości, aby otrzymać słuchawki
29.08.2015 (sobota)
10.00-18.00 – wystawa „Nasze ciało narodowe”; organizator: Galeria Arsenał w Białymstoku – miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, wstęp wolny
10.00-14.00 – wystawa „Portret potrójny / Triple portrait”; organizator: Centrum im. Ludwika Zamenhofa – miejsce: Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, wstęp wolny
10.00-18.00 – wystawa „ZBIÓR (ZBOR). Konstruowanie archiwum”; organizator: Galeria Arsenał w Białymstoku – miejsce: Galeria Arsenał, ul. Mickiewicza 2, wstęp wolny
11.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „ZBIÓR (ZBOR). Konstruowanie archiwum”; organizator: Galeria Arsenał w Białymstoku – miejsce: Galeria Arsenał, ul. Mickiewicza 2, wstęp wolny
12.00 – Szlak Dziedzictwa Żydowskiego w Białymstoku – ścieżki z zagadkami; organizator: Białostocki Ośrodek Kultury, Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku – miejsce: zbiórka przy rzeźbie psa Kawelina w Parku Planty, wstęp wolny
12.30-17.30 – warsztaty gry na cymbałach – organizatorzy: Faktoria Spółdzielnia Socjalna w Zielonce; Białostocki Ośrodek Kultury – miejsce: Klub Festiwalowy, ul. Legionowa 5, liczba miejsc ograniczona, zapisy pod nr tel. 535 190 007
13.00-18.00 – konferencja „Taste the East Conference”; organizator: Stowarzyszenie Pierwiastek Kultury – miejsce: Opera i Filharmonia Podlaska – scena kameralna, ul. Odeska 1, wstęp wolny
14.00 – warsztaty tradycyjnych sportów krajów wschodu; organizator: Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok, Białostocki Ośrodek Kultury – miejsce: Rynek Kościuszki – mała pierzeja
16.00 – koncert muzyki chasydzkiej: Alan Bern, Paweł Szamburski, Ksawery Wójciński; organizator: Muzeum Podlaskie w Białymstoku – miejsce: Wielka Synagoga w Tykocinie, bezpłatne wejściówki dostępne w dniu koncertu w synagodze po godz. 10.00. Zapewniony przejazd w obie strony (liczba miejsc ograniczona) – bezpłatne wejściówki uprawniające do przejazdu dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5). Zbiórka o godz. 14.30 na placu przed BOK
18.00-24.00 – koncert „Białystok, miasto dobrej muzyki”: T.Love, Bednarek, Ewa Szlachcic; organizator: Białostocki Ośrodek Kultury, Polskie Radio Białystok – miejsce: Rynek Kościuszki – duża pierzeja, wstęp wolny
19.00 – koncert „Białystok main heim”: Magda Brudzińska Klezmer Trio; organizatorzy: Białostocki Ośrodek Kultury, Centrum Kultury i Rekreacji w Supraślu – miejsce: Dom Ludowy w Supraślu, ul. Piłsudskiego 11, wstęp wolny, bezpłatne wejściówki na dowóz autokarem dostępne kasie kina Forum, zbiórka o 18.00 na placu przed BOK
20.00 – spotkanie „Portret potrójny / Triple portrait”; organizator: Centrum im. Ludwika Zamenhofa – miejsce: Centrum Edukacji i Promocji Kultury Białoruskiej Szczyty w Szczytach-Dzięciołowie (budynek starej szkoły), organizator zapewnia dowóz, zbiórka o 18.30 na parkingu przy CLZ, liczba miejsc ograniczona (zapisy: tel. 85 67 67 367)
20.00 – koncert Barucha Finkelsteina; organizator: Muzeum Podlaskie w Białymstoku – miejsce: Wielka Synagoga w Tykocinie, bezpłatne wejściówki dostępne w dniu koncertu w synagodze po godz. 10.00. Zapewniony przejazd w obie strony (liczba miejsc ograniczona) – bezpłatne wejściówki uprawniające do przejazdu dostępne w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5). Zbiórka o godz. 18.30 na placu przed BOK.
21.00 – koncert „Taste the East”; organizator: Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok – miejsce: Klub Metro, ul. Białówny 9/1, wstęp wolny
21.00 – pokaz filmu „Fabryka Wielkich Mistrzów”; organizator: Galeria im. Sleńdzińskich – miejsce: Kino Forum, ul. Legionowa 5, wstęp wolny
30.08.2015 (niedziela)
10.00-18.00 – wystawa „Nasze ciało narodowe”; organizator: Galeria Arsenał w Białymstoku – miejsce: Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, wstęp wolny
10.00-17.00 – wystawa „Portret potrójny / Triple portrait”; organizator: Centrum im. Ludwika Zamenhofa – miejsce: Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, wstęp wolny
10.00-18.00 – wystawa „ZBIÓR (ZBOR). Konstruowanie archiwum”; organizator: Galeria Arsenał w Białymstoku – miejsce: Galeria Arsenał, ul. Mickiewicza 2, wstęp wolny
11.00-16.00 – warsztaty robienia fotografii metodą mokrego kolodionu „Portret potrójny / Triple portrait”; organizator: Centrum im. Ludwika Zamenhofa – miejsce: Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, liczba miejsc ograniczona (zapisy: tel. 85 67 67 367)
12.00 – spacer edukacyjny „Zapomniane miejsca i ludzie 3”: ul. Młynowa i Żelazna; organizator: Galeria im. Sleńdzińskich – miejsce: zbiórka na rogu ulic Mazowieckiej i J. Waszyngtona, wstęp wolny
14.30 – koncert Chóru Miejskiego z Grajewa; organizator: Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska – Izrael, Białostocki Ośrodek Kultury – miejsce: Klub Festiwalowy, ul. Legionowa 5, wstęp wolny
15.00 – oprowadzanie kuratorskie po wystawie „Portret potrójny / Triple portrait”: Mirosław Miniszewski; organizator: Centrum im. Ludwika Zamenhofa – miejsce: Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19, wstęp wolny
16.00 – koncert „Białystok main heim”: Rzeszów Klezmer Band; organizator: Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej w Białymstoku – miejsce: Klub Festiwalowy, ul. Legionowa 5, wstęp wolny
17.00-22.00 – potańcówka miejska; organizator: Białostocki Ośrodek Kultury, Faktoria Spółdzielnia Socjalna w Zielonce – miejsce: Suchy staw w Parku Branickich, wstęp wolny
18.00 – Wojciech Majewski gra Skriabina; organizator: Towarzystwo Przyjaciół Kultury Żydowskiej w Białymstoku – miejsce: Opera i Filharmonia Podlaska, Sala koncertowa, ul. Podleśna 2, wstęp wolny
20.00 – spektakl „Dzienniki Majdanu. Wschód!”; organizator: Fundacja „Przestrzeń”/ Teatr Latarnia – miejsce: dworzec PKS, ul. Bohaterów Monte Cassino, wstęp wolny
Wydarzenia towarzyszące:
27-30.08 – wystawa “Dizajn pogranicza”; organizator: Stowarzyszenie na Rzecz Ziemi Podlaskiej DRUMLA, Białostocki Ośrodek Kultury – miejsce: Klub Festiwalowy, ul. Legionowa 5, wstęp wolny
27-30.08 – plenerowa wystawa “Rozciągnięci”, organizator: Pracownia Aktywności Obywatelskiej – miejsce: różne lokalizacje Białegostoku (finisaż 30.08 o godz. 18.00 w Kawiarnio-Księgarni “Spółdzielnia”, ul. M. Skłodowskiej-Curie 8/1, wstęp wolny)
27.08, godz. 22.00 i 28.08, godz. 23.00 – Silent Disco w Namiocie Festiwalowym – realizator: Sztromm Light – wstęp wolny, potrzebny dokument tożsamości, aby otrzymać słuchawki
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/1679573428928354/
Organizatorzy Wschodu Kultury/Innego Wymiaru:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowe Centrum Kultury
Kultura Dostępna
Miasto Białystok
Białostocki Ośrodek Kultury (koordynator festiwalu)
Centrum Edukacji Obywatelskiej Polska-Izrael
Centrum im. Ludwika Zamenhofa
Faktoria Spółdzielnia Socjalna w Zielonce
Fundacja M.I.A.S.T.O. Białystok
Fundacja Pro Anima
Fundacja „Przestrzeń”
Fundacja Uniwersytetu w Białymstoku
Galeria Arsenał
Galeria im. Slendzińskich
Muzeum Podlaskie w Białymstoku
Opera i Filharmonia Podlaska
Pierwiastek Kultury
Polskie Radio Białystok
Stowarzyszenie Edukacji Kulturalnej WIDOK
Stowarzyszenie Kreatywne Podlasie
Teatr Wierszalin
Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury
Patronat Honorowy:
Ambasada Republiki Armenii
Patronat medialny:
TVP Kultura
Polskie Radio
Polskie Radio Białystok
Gazeta Wyborcza
Gazeta.pl Białystok
BiałystokOnline.pl
TVP Białystok
Polecamy:
www.wschodkultury.eu
www.facebook.com/wschodkultury
http://bok.bialystok.pl/wydarzenia/kategoria/stale/wschod-kultury-inny-wymiar/