To MY tworzymy świat – warsztaty multimedialne

W ramach VIII edycji projektu edukacyjnego „To MY tworzymy świat”, razem z marką Canon Polska zapraszamy młodzież w wieku 13-18 lat na warsztaty fotograficzno-filmowe!

Warsztaty odbędą się 14 listopada 2022, w godz. 10:30-17:00 w Białostockim Ośrodku Kultury.
Udział w warsztatach jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona.

Zgłoszenie udziału w warsztatach należy przesłać na adres: dkf@bok.bialystok.pl

Uczestnicy warsztatów, podczas praktycznych ćwiczeń, dowiedzą się, jak od podstaw zrealizować swój własny film dokumentalny, jak przygotować scenariusz, w jaki sposób wykorzystać sprzęt i dlaczego dźwięk pełni ogromną rolę w filmie.

Warsztaty poprowadzą doświadczeni profesjonaliści:
* Piotr Małecki – fotograf, filmowiec i ambasador Canon (http://www.piotrmalecki.com/)
* Marcin Jamkowski – filmowiec, dziennikarz i podróżnik (http://www.adventurepictures.eu/).

W ciągu siedmiu edycji programu, w warsztatach wzięło już udział kilkuset uczniów w ponad 30 placówkach w Polsce. Relacje z warsztatów można obejrzeć tutaj: https://www.canon.pl/tomytworzymyswiat/warsztaty.html

O programie
Celem projektu “To my tworzymy świat”, będącego częścią europejskiego programu “Young People Programme”, jest zachęcenie młodych amatorów fotografii do rozwijania swojej pasji, a jednocześnie promowanie wśród młodzieży postaw obywatelskich w duchu 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ.
Corocznie, w ramach projektu ogłaszany jest konkurs fotograficzny oraz organizowane są stacjonarne warsztaty fotograficzno-filmowe dla młodzieży.

Informacje o konkursie
Temat przewodni konkursu to: „Pozytywne przykłady realizacji 17 celów zrównoważonego rozwoju ONZ”.
Konkurs ma zwrócić uwagę na istotę celów zrównoważonego rozwoju (Sustainable Development Goals), których świadoma realizacja przez społeczeństwo może wpłynąć na kształt naszego świata w przyszłości. Adresowany jest do młodych i kreatywnych obserwatorów świata (w wieku 13-18 lat), którzy chcą inspirować innych do działania, prezentując swój punkt widzenia za pomocą obrazu.
Pracę można zgłosić w jednej z dwóch kategorii: praca multimedialna (np. film, fotocast, reportaż, klip) lub reportaż zdjęciowy.
Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 20 listopada 2022. Szczegółowe informacje o tym, jak wziąć w nim udział oraz wszelkie wymagane dokumenty znajdują się na stronie: https://www.canon.pl/tomytworzymyswiat

Na zwycięzców wyłonionych w obydwu kategoriach czekają nagrody: wysokiej jakości sprzęt marki Canon – za I miejsce: aparat EOS M50 Mark II z obiektywem EF-M 15-45 mm, a za II miejsce: drukarka PIXMA G640 z zapasem papieru do wydruku.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury