Twarz

Zapraszamy na kolejny pokaz w ramach cyklu Psychoanalityczne Spotkania Filmowe „W głębi”. 6 kwietnia w kinie Forum o godzinie 20:00 zaprezentujemy film „TWARZ”– współczesną baśń o człowieku, który stracił twarz w wypadku. Po nowatorskiej operacji wraca do rodzinnej miejscowości, ale ludzie nie wiedzą jak go traktować. Staje się dla nich kimś obcym…

6 kwietnia 2018
kino Forum, godz. 20.00
bilet 14 zł

Prelegentami podczas najbliższego spotkania będą: psychoterapeutki Izabela Trybus i Elżbieta Bakun – Kamińska (Podlaskie Koło PTPP)

TWARZ
Gatunek: dramat
Produkcja: Polska 2017
Reżyseria: Małgorzata Szumowska („Body/Ciało”, „W imię…”, „Sponsoring”, „33 sceny z życia”)
Scenariusz: Małgorzata Szumowska/Michał Englert („Body/Ciało”, „W imię…”)
Obsada: Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”, „Francesco”), Agnieszka Podsiadlik („Królewicz Olch”, „Bejbi Blues”, „Jak całkowicie zniknąć”, „Z daleka widok jest piękny”), Małgorzata Gorol, Roman Gancarczyk („Szczęście świata”, „Body/Ciało”, „Pani z przedszkola”, „Pod Mocnym Aniołem”)

Najnowszy film Małgorzaty Szumowskiej, jednej z najciekawszych polskich reżyserek, laureatki wielu międzynarodowych nagród m.in.: Srebrnego Niedźwiedzia dla Najlepszego Reżysera na 65. MFF w Berlinie („Body/Ciało”), Teddy Award na 63. MFF w Berlinie („W Imię…”), Silver Leopard Award na 61. MFF w Locarno („33 sceny z życia”). Szumowska była trzykrotnie nominowana do Europejskich Nagród Filmowych oraz otrzymała Nagrodę publiczności za najlepszy film europejski („Body/Ciało”). Odtwórcą głównej roli w „Twarzy” jest Mateusz Kościukiewicz („Wszystko co kocham”, „W imię”, „Matka Teresa od kotów”, „Amok”). W pozostałych rolach występują Agnieszka Podsiadlik nominowana w zeszłym roku do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego za występ w filmie „Baby Bump” oraz Małgorzata Gorol, debiutująca na dużym ekranie, laureatka prestiżowych nagród teatralnych, między innymi Nagrody im. Leona Schillera.

Zachęcamy do wspólnego oglądania filmu, połączonego z praktykowaniem psychoanalitycznego sposobu myślenia o kinie. Ideą cyklu jest przybliżenie odbiorcom założeń myślenia psychoanalitycznego i zachęcenie do odkrywania go w obszarze sztuki jaką jest film. Poprzez udział prelegentów z różnych dziedzin i dyskusje, proponujemy przyjrzenie się filmowi nie tylko jako dziełu, ale także analizę ukrytych w nim głębi, znaczeń i zależności. Chcemy uczynić wspólne spotkania i dyskusje okazją do przemyśleń na temat ludzkiej natury, relacji interpersonalnych i kondycji psychologicznej człowieka.

Cykl Psychoanalitycznych Spotkań Filmowych „W głębi” to wynik współpracy działającego przy Białostockim Ośrodku Kultury DKF-u „GAG” z Izabelą Trybus i Sebastianem Kiercelem, psychoterapeutami pracującymi w nurcie psychoanalitycznym.

Spotkanie odbywa się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej.

www.psychoterapiapsychoanalitycznabialystok.pl

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury