Tappahall / Starsabout / Decent Elephant

Indie GIG ALERT! Stęsknieni za alternatywną muzyką na żywo? Trzy zespoły jednego wieczoru przedstawią nowe oblicze aktualnego undergroundu muzycznego. Brzmienia tak świeże jak limonka na Twoim taco. Zapraszamy wszystkich niezależnie od wieku i tego co myślisz o najnowszej płycie Arcticów.

Lineup:
Tappahall (indie / alternative)
Starsabout (dream sounds / alternative)
Decent Elephant (indie / alternative)

14 września 2018 r., godz. 20:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu) – dostępne w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl

Tappahall to indie-rockowy zespół w składzie: Jakub Mróz (wokal, klawisze), Bartłomiej Mróz (gitara, synth), Daniel Galas (gitara), Artur Sasinowski (bass, synth), Michał Karpiuk (perkusja). Ich wspólne inspiracje i zbierane na przestrzeni lat doświadczenia sceniczne i studyjne doprowadziły do utworzenia jesienią 2017 roku nowej grupy muzycznej. Zanim stworzyli Tappahall, muzycy mieli przyjemność uczestniczyć w największych wydarzeniach muzycznych w kraju i występować u boku największych zespołów polskiej sceny muzycznej. Na przestrzeni ostatnich miesięcy wydali swój pierwszy singiel – Tease Me Less – oraz przygotowali materiał na zbliżające się wystąpienia live. Są obecnie w trakcie rejestracji w studiu nagraniowym części setu koncertowego, a efekty ich pracy pojawią się na serwisach streamingowych w nadchodzących miesiącach. Na zbliżających się wydarzeniach w Warszawie (Hydrozagadka) i Białymstoku (klub FAMA) po raz pierwszy w historii zaprezentują swoją twórczość na żywo.
facebook.com/tappahall

Starsabout to białostocki kwintet, który tworzą Piotr Trypus (gitara i wokal), Tomasz Kryjan (gitara), Piotr Ignatowicz (bas), Sergiusz Pruszyński (perkusja), Marcin Wasiluk (klawisze, gitara) Grają alternatywnego rocka z progresywnymi i post-rockowymi odniesieniami. Zadebiutowali przed dwoma laty odrealnioną, rozmarzoną płytą Halflights, która spotkała się z bardzo przychylnym przyjęciem słuchaczy oraz niezależnego środowiska muzycznego. W czerwcu 2017 otwierali 6. edycję Halfway Festival w Białymstoku. Natomiast pod koniec ubiegłego roku, nakładem niemieckiego labelu Progressive Promotion Records, ukazał się ich drugi album Longing For Home. Nowy materiał sprawia, że o zespole coraz częściej pisze się za granicami kraju. Taka muzyka musi opierać się na trudniejszych do osiągnięcia cechach, takich jak szczerość, emocjonalna więź i rzetelne rzemiosło, aby odcisnąć piętno – ale właśnie to polskie Starsabout zrobiło na płycie „Longing for Home” – o nowej płycie zespołu napisał James Morehead. Pozytywne recenzje ukazały się w wielu innych krajach, m. in w Belgii, Niemczech czy Kanadzie. Zespół się cieszy się także uznaniem lokalnych twórców i krytyków, dzięki czemu został okrzyknięty Podlaskim Zespołem Roku 2017 w rankingu audycji „Pod powierzchnią” w Polskim Radiu Białystok. Istotą brzmienia Starsabout jest połączenie marzycielskich linii melodycznych z charakterystycznym, nostalgicznym i emocjonalnym brzmieniem gitar, które otulają słuchacza niczym delikatna, wieczorna mgła, co pozostaje znakiem rozpoznawczym zespołu od momentu powstania w 2012 roku.
facebook.com/starsabout

Decent Elephant: Gramy razem od ok. 4 lat regularnie koncertując – dzieliliśmy scenę m.in. z The Lollipops czy Waiting For An Audience. W maju zagramy na Juwenaliach WUM wraz z Happysad i LemON. Najbardziej inspiruje nas jednak brytyjskie indie/alternatywa, w tym takie zespoły jak Foals, Arctic Monkeys, Two Door Cinema Club. Na każdym koncercie staramy się dać z siebie wszystko i przekazać publiczności masę energii. Obecnie promujemy nasze nowe EP “Przez Mgłę”, dostępne m.in. na Spotify.
facebook.com/decentelephantofficial

 

Galeria

starsabout tappahall 1 IMG_5429 IMG_4341 IMG_4346 IMG_4361 IMG_4381 IMG_4400 IMG_4407 IMG_4435 IMG_4449 IMG_4455 IMG_4466 IMG_4493 IMG_4497 IMG_4500 IMG_4531 IMG_4577

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury