37. Jesień z Bluesem: 30 lat wymówek – film i spotkanie

Rysiek Riedel z Dżemu, bracia Skrzek i śląskie środowisko bluesowe, a w kontrze cisza i muzyka bieszczadzkiej przyrody…

W ramach 37. edycji festiwalu Jesień z Bluesem zapraszamy na pokaz dokumentu

30 LAT WYMÓWEK oraz spotkanie z autorem filmu Armandem Urbaniakiem

2 listopada 2022, godz. 19:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 22 zł (w kasie kina), 18 zł (online: na bilety.bok.bialystok.pl)

Prowadzenie spotkania: Konrad Sikora

„30 lat wymówek” to filmowa ballada o człowieku, który wiele lat temu obiecał coś światu i przede wszystkim samemu sobie, jednak z powodu przeróżnych wątpliwości jej nie wypełnił.

Dziełem życia perkusisty Michała “Giera” Giercuszkiewicza z legendarnej grupy Dżem ma być autorska płyta, o której myśli i marzy od 30 lat. Bieszczadzką suitę pod tytułem „Wolność” zamierza nagrać tam gdzie mieszka, w swoim domu na wodzie.

Przejmujący dokument o herosie pełnym słabości, którego obserwujemy w kolejnej, być może ostatniej już próbie spełnienia się jako twórcy.

Armand Urbaniak – urodził się w 1970 roku w Zgorzelcu, dzieciństwo spędził w ówczesnej Czechosłowacji, a dorastał we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Telewizyjno-Filmowego Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (w latach 1989-1994 studiował kierunek operatorski). Pracy z ruchomym obrazem uczył go Krzysztof Ptak i Ryszard Lenczewski, a fotografii – Bogdan Dziworski i Tadeusz Rolke. Od 30 lat mieszka i pracuje w Warszawie. W jego codziennej pracy z obrazem zawiera się fotografia, filmy dokumentalne i fabularne oraz realizacja światła.

Ważniejsze realizacje operatorskie: „Dzisiaj jest piątek” (2006), „Ikizama” (2008), „Filiżanka” (2010), „Pieśń buntu” (2012), „Królowa Ciszy” (2014).

Konrad Sikora – pochodzi ze Śląska. Muzyka to jego życiowa pasja. Od ponad 20 lat zawodowo zajmuje się dziennikarstwem muzycznym. Pomysłodawca Alei Bluesa w Białymstoku, inicjator projektu “Białystok Muzyczny” i “Białystok Poetycki”. W swoich audycjach propaguje dobrego rocka i bluesa, ale sięga również po płyty “z zupełnie innej beczki”.

Galeria

30 lat wymowek_fot Elzbieta Puczynska (1) 30 lat wymowek_fot Elzbieta Puczynska (2) 30 lat wymowek_fot Elzbieta Puczynska (3) 30 lat wymowek_fot Elzbieta Puczynska (4) 30 lat wymowek_fot Elzbieta Puczynska (5) 30 lat wymowek_fot Elzbieta Puczynska (6) 30 lat wymowek_fot Elzbieta Puczynska (7) 30 lat wymowek_fot Elzbieta Puczynska (8) 30 lat wymowek_fot Elzbieta Puczynska (9) 30 lat wymowek_fot Elzbieta Puczynska (10) 30 lat wymowek_fot Elzbieta Puczynska (11) 30 lat wymowek_fot Elzbieta Puczynska (12)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury