36. Jesień z Bluesem nie odbędzie się w 2020 roku

Szanowni Państwo

Od kilku już dekad listopad to w Białymstoku miesiąc wyjątkowy, miesiąc wielu bluesowych odkryć i wzruszeń. W listopadzie odbywają się Zaduszki Bluesowe oraz nasz najstarszy festiwal Jesień z Bluesem, podczas którego gościmy fantastycznych artystów z Polski i całego świata, a także fanów bluesa z całego kraju.

Niestety, w tym roku nie będzie to możliwe, a 36. edycja festiwalu, planowana w terminie 19-21 listopada została odwołana z powodu pandemii.

Mamy nadzieję, że brak największego bluesowego święta choć trochę osłodzą dwie muzyczne niespodzianki (27 listopada udostępnimy bezpłatnie na profilu FB Jesieni z Bluesem koncert Kasy Chorych, a 4 grudnia – koncert zespołu Cynamonowa Kaczka!), a także wyjątkowy hejnał, który można będzie usłyszeć z ratuszowej wieży od 19 do 22 listopada, oczywiście w samo południe.
Przypomnijmy, że harmonijkową wersję hejnału miejskiego w wykonaniu znanego bluesmana Tomka Kamińskiego, będącego oryginalną formą promocji naszego festiwalu, po raz pierwszy usłyszeliśmy w 2012 roku.

Miło nam także poinformować, że Miasto Białystok chce uhonorować Ryszarda “Skibę” Skibińskiego (pomysłodawcę Jesieni z Bluesem) i jego imieniem nazwać skwer przed Białostockim Ośrodkiem Kultury. Uroczystość odbędzie się w najbliższych dniach.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury