Akcja Lato 2018: Jill i Joy – film

W ramach Akcji Lato 2018 zapraszamy na film

JILL I JOY

13 lipca 2018, godz. 10:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 7 zł – w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl

Jill i Joy
Finlandia 2014, 80′
reż. Saara Cantell

“Jill i Joy” to film o przyjaźni i magii, którą znaleźć można w codziennym życiu. Adaptacja książki Marjatty Kurenniemi to historia dwóch dziewczynek, które spędzają razem wakacje. Są niemal niewidoczne dla zabieganych i zapracowanych rodziców, więc same organizują sobie czas. A że nie wszystko w filmie musi być oczywiste, w “Jill i Joy” zaczyna działać magia…

Dziewczynki zamieszkują w maleńkim domku stworzonym specjalnie dla nich, spotykają barwnych i niezwykłych sąsiadów, wspólnie z nimi przeżywają serię tajemniczych przygód.
Czy któreś z rodziców zorientuje się wreszcie, że dziewczynki się wyprowadziły? Czy dorośli odnajdą magiczną kryjówkę Jill i Joy i poświęcą dziewczynkom swoją uwagę i czas?

Saara Cantell, reżyserka filmu: Najważniejszą rzeczą dla mnie jako reżyserki jest ciepłe i zabawne spojrzenie na świat. Rzeczy nie są wytłumaczalne. Widzowie mogą cieszyć się magią. Głównym tematem w Jill i Joy jest moc wyobraźni i poczucia wspólnoty. To dla mnie najważniejsza rzecz w filmie dla dzieci.

pełny program Akcji Lato 2018

Galeria

Kuvassa Aava Merikanto (Onneli) ja Lilja Lehto (Anneli)

Kuvassa Aava Merikanto (Onneli) ja Lilja Lehto (Anneli)


Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury