Akcja Lato 2018: Mój skrawek wakacji – scrapbooking / zajęcia artystyczne

W ramach Akcji Lato 2018 zapraszamy na zajęcia artystyczne dla dzieci!

5 lipca 2018, godz. 10:00 – kawiarnia Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 5 zł  – w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ i na bilety.bok.bialystok.pl
Czas trwania: do 2h
Wiek uczestników: 5+
Prowadzenie: Aneta Filipowicz
UWAGA! ilość miejsc jest ograniczona

Co będziemy robić?
Własnoręcznie stworzymy kartkę z wakacji metodą scrapbookingu.

Co to jest scrapbooking?
Jest to sztuka  ręcznego tworzenia i dekorowania albumów ze zdjęciami i pamiątkami rodzinnymi. Nazwa pochodzi od ang. scrapbook, oznaczającego taki album. Natomiast sam wyraz scrap oznacza skrawek. Podstawowymi materiałami do ozdabiania są: kolorowy papier, nożyczki do wycinania profilu, ćwieki, ozdobne nity, urządzenia do ich mocowania, klej. Bardziej wyrafinowane ozdabianie wymaga także: pieczątek dekoracyjnych, farbek i pisaków z efektem Pluster („puchnących”), szablonów, shape cutter, naklejek dziurkaczy wzorków, kolorowego proszku i podgrzewaczy do embossingu. Nową formą scrapbookingu jest digital scrapbooking. Coraz częściej zdjęcia w formie cyfrowej umieszczane są na określonym tle, ozdabiane a następnie całość jest drukowana. Digital scrapbooking daje nieskończone możliwości obróbki zdjęć.
W scrapbookingu nie ma określonych reguł, zasady tworzenia są dowolne. Im bardziej kreatywny twórca, tym ciekawszy efekt końcowy.

Kilka słów o prowadzącej zajęcia:
Aneta Filipowicz – na co dzień polonistka z artystyczną duszą ucząca w szkole podstawowej; z dziećmi i młodzieżą pracuje od zawsze prowadząc różnorodne zajęcia pobudzające dziecięcą kreatywność – od zajęć plastycznych ugniatając, zakręcając i wyklejając przeróżne cuda, aż po rozwijanie zamiłowań teatralnych, od wielu lat w Szkolnym Teatrze. Uwielbia aktywne życie z najbliższymi i swoimi kotami Lucyną i Maurycym oraz szycie, śpiewanie i ucieczki w cudowny świat literatury.

Cele zajęć:
Rozwijanie wyobraźni dziecka i wzbogacenie jego twórczej aktywności
Poznanie nowej techniki plastycznej – scrapbooking
Umiejętne posługiwanie się wyznaczonymi narzędziami i materiałami

Przebieg zajęć:
1. Poznanie techniki scrapbookingu
2. Prowadząca przedstawia uczestnikom teorię tworzenia prac plastycznych, opisując kolejne etapy tworzenia na przygotowanych materiałach.
Każdy opracowuje, przy pomocy instruktora, swój projekt kartki metodą scrapbookingu oraz przygotowuje potrzebne materiały do dalszej pracy.
Do dzieła!
Dzieci przechodzą do konkretnego działania – każde dziecko wykonuje uprzednio przygotowany projekt kartki wakacyjnej nowopoznaną metodą przy wykorzystaniu dostępnych materiałów.

program zajęć opracowała: Aneta Filipowicz

pełny program Akcji Lato 2018

 

 

Galeria

Aneta Filipowicz Warsztaty_Akcja_lato_2018_FB_001 Warsztaty_Akcja_lato_2018_FB_002 Warsztaty_Akcja_lato_2018_FB_003 Warsztaty_Akcja_lato_2018_FB_004 Warsztaty_Akcja_lato_2018_FB_005 Warsztaty_Akcja_lato_2018_FB_006 Warsztaty_Akcja_lato_2018_FB_007 Warsztaty_Akcja_lato_2018_FB_008 Warsztaty_Akcja_lato_2018_FB_009 Warsztaty_Akcja_lato_2018_FB_010 Warsztaty_Akcja_lato_2018_FB_011

BOK Białostocki Ośrodek Kultury