Art Weekend 2021

Zapraszamy na II edycję festiwalu Art Weekend, który odbędzie się od 1 do 3 października 2021!

Art Weekend to festiwal, podczas którego przybliżamy najnowsze trendy w teatrze, tańcu i muzyce, przedstawicieli nowej fali w sztuce, najciekawszych twórców młodego pokolenia, którzy prezentują się w małych formach teatralnych, mikroteatrach, spektaklach kameralnych, często solowych.

Art Weekend narodził się w samym środku pandemii. Jesienią 2020 roku, pomiędzy kolejnymi lockdownami, po czasie pierwszych izolacji, odwołaniu większości ważnych wydarzeń związanych z kulturą, sztuką i rozrywką, pierwsza edycja festiwalu stała się namiastką normalności, powrotu do życia społecznego, kontaktu z ludźmi i sztuką.

Przez chwilę baliśmy się trochę mniej. Nie wiedzieliśmy, że za rogiem czeka nas kolejny lockdown i jeszcze większe poczucie zagrożenia i niepewności.

W tym samym czasie kobiety wyszły na ulicę walczyć o swoje prawa, a artyści ujawnili wieloletnią przemoc w środowisku. Wielu z nas zatopiło się w intymnej izolacji. Innym osobom intymność była publicznie odbierana.

Tegoroczną, drugą edycję festiwalu wypełnią spektakle, których wspólnym mianownikiem jest intymność. Wszystkie prezentacje powstały na bazie osobistych doświadczeń ich twórców i twórczyń. Wielokrotnie dotkniemy tematu cielesności, tożsamości i indywidualności – niekiedy odartych z intymnego charakteru czy to na skutek przemocy, czy poprzez uznanie ich za temat publiczny.

 

Art Weekend 2021 – program

Bilety do kupienia w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa, na stronie bilety.bok.bialystok.pl oraz w miejscu wydarzenia na pół godziny przed jego rozpoczęciem.

Organizator: Białostocki Ośrodek Kultury
Partnerzy: Uniwersyteckie Centrum Kultury Universytetu w Białymstoku, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filia w Białymstoku
Patronat medialny: Wyborcza.pl Białystok, Białystok Online
Sponsor: Augustowianka

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury