Asia Live! Singapur: Ezzam Rahman, Natasha Wei, Justin Lee, Nicole Phua

W ramach 34. Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy na performans

Asia Live! Singapur: Ezzam Rahman, Natasha Wei, Justin Lee, Nicole Phua

Kurator: Waldemar Tatarczuk

21 maja 2019, godz. 17.30
22 maja 2019, godz. 17.30
Galeria Arsenał elektrownia, ul. Elektryczna 13, wejście od ul. Świętojańskiej
wstęp wolny

Współorganizacja: Galeria Arsenał w Białymstoku

Asia Live! to cykl prezentujący performans z Azji. Tegoroczna edycja poświęcona jest Singapurowi jako centrum sztuki performansu w Azji Południowo-Wschodniej. Program wydarzenia powstał we współpracy z artystą Jasonem Limem, wieloletnim kuratorem festiwalu Future of Imagination.

Justin Lee (ur. 1963, Singapur) – artysta i projektant. Jako jeden z pierwszych stażystów organizacji STPI został wybrany do pracy z artystami takimi jak Frank Stella i Donald Sultan. Jego projekty łączą wyczucie współczesnego designu z singapurską tradycją – Lee zestawia w nich kulturę azjatycką z kulturą popularną. Performer wierzy, że sztuka pomaga ludziom w rozwoju osobistym, dostrzeganiu własnej roli oraz budowaniu świadomości samych siebie. Jego prace stanowią również odbicie słów i obrazów z mass mediów, m.in. z billboardów czy produktów konsumpcyjnych, które mają wpływ na nasze myśli i ekspresję.

Nicole Phua (ur. 1997, Singapur) – tworzy głównie performansy oraz instalacje. Eksploruje zagadnienie podróży ku duchowemu oświeceniu, poruszając temat życia i śmierci, które według niej wzajemnie się uzupełniają i stanowią polaryzację tej samej energii. Podczas performansów wykorzystuje przedmioty codziennego użytku o symbolicznych kształtach, poszerzających zakres ich znaczeń. Jej działania powiązane są z religią, kulturą i duchowością. Jest założycielką Therightbelief, platformy, na której młodzi artyści mogą zaprezentować swoje dzieła. Obecnie pracuje jako nauczycielka sztuki w Art Village w Singapurze.

Ezzam Rahman (ur. 1981, Singapur) – zajmuje się sztuką instalacji i performansem. Uczestniczył w licznych wystawach i wydarzeniach artystycznych, był również organizatorem i współkuratorem wielu lokalnych i międzynarodowych wystaw zbiorowych, wydarzeń i festiwali. Bada temat ciała i podstawowych ludzkich emocji, jest także znany ze stosowania do produkcji dzieł łatwo dostępnych i niekonwencjonalnych materiałów. W swoich pracach konstruuje narracje, które rzucają wyzwanie polityce tożsamościowej oraz jej nieodłącznym paradoksom obecności i marginalizacji. Efemeryczny charakter większości dzieł Rahmana ma na celu wzbudzenie refleksji na temat nietrwałości, niknącego śladu i odrzucenia.

Natasha Wei (ur. 1982, Singapur) – w swoich performansach odnosi się do kondycji ludzkiej oraz bada wytrzymałość kobiecego ciała. Jej działania mają na celu umożliwienie publiczności odtworzenia osobistych znaczeń oraz odkrywania nowych doświadczeń, a także wzbudzenie empatii. Język wizualny artystki opiera się na pracy z ograniczeniami przestrzeni, zniekształconym pięknem i projekcjami fantazji. W ostatnich latach jej twórczość oscyluje między obrazami malarskimi, a akcją na żywo. Performerka aktywnie uczestniczy w życiu kulturalnym Singapuru poprzez swoją praktykę artystyczną i działalność edukacyjną.

oficjalna strona festiwalu

Galeria

Asia Live Ezzam Rahman asia-12 asia-11 asia-10 asia-9 asia-8 asia-7 asia-6 asia-5 asia-4 asia-3 asia-2 asia-1

BOK Białostocki Ośrodek Kultury