Baasch

W ramach II edycji festiwalu Art Weekend zapraszamy na koncert

Baasch

2 października 2021, godz. 21:00
Sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 35 zł – w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa, na stronie bilety.bok.bialystok.pl oraz w miejscu wydarzenia na pół godziny przed jego rozpoczęciem

Baasch to jeden z najoryginalniejszych artystów na polskiej scenie electro – wplata industrialny chłód i EDM-owy trans w świetnie skomponowane, zapadające w pamięć piosenki. Jego znakiem rozpoznawczym są chwytliwe, mroczne melodie, intrygujące, niebanalne teksty i hipnotyzujący wokal. Producent, kompozytor, wokalista, autor muzyki do nagradzanego filmu „Płynące wieżowce” Tomasza Wasilewskiego, spektaklu krakowskiego teatru Stara Łaźnia „Autogiografia na wszelki wypadek” w reż. Michała Buszewicza i wideospektaklu „Balladyna” w reż. Oskara Sadowskiego.

Wystąpił w wielu projektach muzycznych, współpracując m.in. z Rysami, Noviką, Bokką, Agimem, Zamilską, Sonar Soul czy Mery Komasą. Otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup. Dwa pierwsze albumy studyjne wydane w NEXTPOP-ie zebrały świetne recenzje i znalazły się w licznych rankingach jako jedne z najlepszych płyt. Latem 2020 roku premierę miał trzeci album „Noc”, wydany pod szyldem belgijskiej wytwórni PIAS, która zajmuje się między innymi takimi artystami, jak Editors czy Agnes Obel.

Baasch zakończył rok jako najgorętsze nazwisko polskiej sceny elektronicznej! Jego płyta znalazła się we wszystkich podsumowaniach najlepszych płyt 2020 roku. Wyróżnienie to przyznali mu dziennikarze m.in. “Gazety Wyborczej”, Onetu, Interii, Red Bulla, “Polityki”, All About Music i Muno. Artysta został też nominowany do prestiżowej nagrody Bestsellery Empiku w kategorii Odkrycie roku oraz w plebiscycie Onet Olśnienia! jako jedna z gwiazd muzyki, których świeżość spojrzenia, talent oraz warsztat w 2020 roku lśniły najjaśniej.

Trzeci album Baascha „Noc” to kontynuacja starannie wypracowanej stylistyki poprzednich krążków – inteligentnego dialogu muzyki tanecznej z dark-popem. To pierwszy koncept album w twórczości artysty, będący rejestracją życia toczącego się pod osłoną nocy. To także poruszająca opowieść o samotności i próbie rozpoczęcia wszystkiego od nowa, pełna obietnic, rozczarowań, tęsknot i kolorów nocnego miasta. “Przez ostatni rok żyłem głównie w nocy. Nocą napisałem też wszystkie piosenki na tej płycie. W nocy inaczej się myśli i inaczej się słucha. Noc wtargnęła też do tych piosenek w postaci obserwacji życia nocnego mojego miasta. Myślę, że wielu z nas zdoła się w nich przejrzeć” – wspomina Baasch.

Baasch występował na największych polskich festiwalach muzycznych (m.in. Open’er, Tauron Nowa Muzyka, Orange Warsaw Festival, Audioriver, Nowe Horyzonty), koncertował także w Niemczech, we Francji, na Islandii, Węgrzech, Litwie, w Czechach, Rumunii i w Chinach.

Galeria

Baasch_koncert (1) Baasch_koncert (2) Baasch_koncert (3) Baasch_koncert (4) Baasch_koncert (5) Baasch_koncert (6) Baasch_koncert (7) Baasch_koncert (8) Baasch_koncert (10) Baasch_koncert (11) Baasch_koncert (12) Baasch_koncert (14) Baasch_koncert (15) Baasch_koncert (16) Baasch_koncert (17) Baasch_koncert (18) Baasch_koncert (19) Baasch_koncert (20)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury