Blisko – spektakl taneczny dla najnajmłodszych

W ramach 33. Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy na spektakl taneczny dla najnajmłodszych!

BLISKO w reż. Alicji Morawskiej-Rubczak

24 maja 2018, godz. 14.00
24 maja 2018, godz.  17.00
Teatr Szkolny im. J. Wilkowskiego, ul. Sienkiewicza 14
bilety: 14 zł dziecko + opiekun (przedsprzedaż) / 24 zł (w dniu wydarzenia) w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19), online: bilety.bok.bialystok.pl oraz w miejscu wydarzenia na pół godziny przed jego rozpoczęciem

Na oba spektakle BILETY WYPRZEDANE!

spektakl dla dzieci w wieku 1-3 lat i bliskich im dorosłych
czas trwania: ok. 45 min.
liczba widzów ograniczona: maks. 50 osób (dzieci i dorośli)

Wydarzenie na FB

Podejdź bliżej, zobacz, dotknij, poczuj. Zajrzyj do środka. Nasze historie – poukrywane jedna w drugiej, czekają na to, by je odkryć. BLISKO stanie się przygodą – poszukiwaniem tajemnic, które drzemią w środku każdego z nas. BLISKO to spektakl o budowaniu relacji. Dwoje tancerzy odkrywa przed widzami świat magicznych więzi, które odwiecznie łączą ludzi. Bliskość – ja, ty, my – rodzina. Każdy z nas nosi w sobie jej cząstkę. Budując więzi, krok po kroku, otwieramy się na siebie nawzajem. Co to znaczy troska? Jak można o kogoś dbać? W jaki sposób możemy się sobą opiekować?

To tylko niektóre z pytań, tak ważnych dla rozwoju naszej emocjonalności, na które twórcy przedstawienia spróbują odpowiedzieć wspólnie z bardzo małymi widzami.

Dwoje tancerzy na okrągłej scenie – krąg życia i wspólnoty, a w jego centrum matrioszka – symbol macierzyństwa, a jednocześnie obiekt kryjący w sobie mnóstwo niespodzianek. Tradycyjna w swej formie lalka zyskuje współczesny rys i może być kreatywnie przetwarzana – zarówno przez artystów, jak i widzów. Forma staje się punktem wyjścia do rozmowy bez słów, w której bliskość, dotyk, czułość stają się najważniejszymi tematami.

Spektakl jest częścią projektu „Small size, performing arts for early years”, realizowanego ze środków programu Kreatywna Europa.

reżyseria: Alicja Morawska-Rubczak
scenografia: Barbara Małecka
muzyka: Wacław Zimpel
tańczą: Paulina Giwer-Kowalewska, Paweł Grala

pełny program festiwalu

Galeria

BLISKO Centrum Sztuki Dziecka (3) fot. M. Zakrzewski BLISKO – M.Zakrzewski 1-3 2-3 4-2 blisko-natalia-kalina-001 blisko-natalia-kalina-008 blisko-natalia-kalina-011 blisko-natalia-kalina-013 blisko-natalia-kalina-017 blisko-natalia-kalina-021 blisko-natalia-kalina-023 blisko-natalia-kalina-025 blisko-natalia-kalina-026 blisko-natalia-kalina-027 blisko-natalia-kalina-030 blisko-natalia-kalina-033

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury