Blues Fama: Kraków Street Band – Czekanie

Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na koncert w ramach cyklu Blues Fama:

Kraków Street Band: Czekanie

27 lutego, 2022, godz. 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 35 zł (przedsprzedaż) / 40 zł (w dniu koncertu) – WYPRZEDANE

Kraków Street Band to zespół, który w ekspresowym tempie stał się wizytówką zarówno swego rodzinnego miasta, jak i polskiej sceny muzycznej. Grupa od kilku lat, nie zwalniając tempa, zdobywa coraz większą popularność, zgrabnie balansując między nowoczesnym folkiem, jazzem i bluesem. Zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów, zarówno klubowych jak i festiwalowych (m.in. Pol’and’Rock czy węgierski Sziget), a płyta “Going Away” otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

Kraków Street Band powstał w 2014 roku i początkowo wszystkie działania muzyczne odbywały się jedynie na krakowskim Rynku. Spontaniczne granie na ulicy przyczyniło się do powstania pomysłu wydania pierwszej wspólnej płyty. Debiutancki album powstał dzięki kampanii crowdfundingowej – wolnych datków, dobrowolnie wpłacanych na konto “Polak Potrafi”, dzięki którym w miesiąc uzbierano 170% planowanego budżetu! A to był dopiero początek… Zespół dostał się do finału programu Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym kroku. W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uzyskał kolejno tytuły „Odkrycie Roku 2014” oraz „Zespół Roku 2015”.

Kolejny rok to kolejna płyta, tym razem bardzo wyjątkowa – album poświęcony pamięci Jerzego Wójcika pierwszego polskiego artysty wykonującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru jego zespołu, „Little Ole Opry”, nagrane zostały wraz z Krystyną Święcicką-Wójcik i zaproszonymi gośćmi z krakowskiego muzycznego światka.

W marcu 2018 roku Kraków Street Band, jako zwycięzca polskich eliminacji, reprezentował nasz kraj na European Blues Challenge 2018 w Hell (Norwegia). Chwilę później poszczególni muzycy również zostali docenieni – Łukasz Wiśniewski uznany został za “Wokalistę Roku 2017”, a Tomek Kruk otrzymał tytuł “Gitarzysty Roku 2017” według czytelników czasopisma “Twój Blues”.

W styczniu 2019 roku najnowsza “Going Away” otrzymała nominację do nagrody Fryderyki 2019 w kategorii Album Roku Blues / Country.

Skład zespołu:
Łukasz Wiśniewski: wokal, ukulele
Jacek Długosz: gitara akustyczna, elektryczna
Tomasz Kruk: dobro
Miłosz Skwirut: bas
Adam Partyka: perkusja
Radek Mosurek: trąbka
Krzysztof Chlipała: saksofon

 


BOK Białostocki Ośrodek Kultury