Brave Kids Białystok

Serdecznie zapraszamy na Spektakl Finałowy projektu Brave Kids 2018!

6 lipca 2018, godz. 18:00
sala Forum, ul. Legionowa 5

wstęp wolny

Brave Kidsjest projektem edukacyjno-artystycznym, podczas którego spotykają się dziecięce grupy artystyczne z całego świata. Różnią się doświadczeniami życiowymi, talentami artystycznymi, religiami i tradycjami. Łączą je za to chęć wspólnego tworzenia, otwartość na drugiego człowieka i niebywała umiejętność przełamywania barier i ograniczeń świata dorosłych.

Znaczącym aspektem Brave Kids jest zaangażowanie lokalnej społeczności – dzieci uczestniczące w projekcie mieszkają w domach lokalnych rodzin. Dla rodzin goszczących Brave Kids to wyjątkowa bliskość często zupełnie  odmiennego świata, a także lekcja szczodrości, cierpliwości i niejednokrotnie przyjaźń na całe życie.

Stowarzyszenie „Ku Dobrej Nadziei”, zajmujące się na co dzień pomocą osobom bezdomnym i potrzebującym, organizuje w tym roku drugą edycję międzynarodowego projektu Brave Kids w Białymstoku.

Od 23 czerwca do 8 lipca 2018 w Białymstoku spotkają się artystyczne grupy dziecięce z kilku krajów świata, by wspólnie uczyć się i tworzyć! W tym roku do Białegostoku przyjadą Odważne Dzieciaki z Rosji, Estonii i Iranu.
Młodzi artyści, wraz z lokalną grupą z Fundacji “Przestrzeń”, uczestniczyć będą w ciągu dnia w warsztatach artystycznych opartych na zasadzie “dzieci uczą dzieci”, a wielkim finałem Brave Kids będzie właśnie wspólnie przygotowany spektakl, będący barwnym kolażem kultur i tradycji. Dzieciaki udowadniają, że w ciągu kilku tygodni, dzieląc się swoim doświadczeniem i umiejętnościami, potrafią przygotować pokaz będący symbolem pokoju, przyjaźni i głosu dzieci.
Brave Kids to czas i miejsce, w którym ten głos dzieciom oddajemy. Widzów zaś zapraszamy, by przyjęli dar, jakim jest ich niezwykle radosna, pełna energii i kolorów praca artystyczna.

pełny program Akcji Lato 2018

 


BOK Białostocki Ośrodek Kultury