B&S – Bracia i Siostry

Zapraszamy na koncert w ramach cyklu Blues Fama!

B&S – BRACIA I SIOSTRY

19 marca 2021, godz. 20:00
Klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu koncertu) – w kasie Forum, kasie BOK/CLZ i na stronie bilety.bok.bialystok.pl
obowiązuje zakaz konsumpcji (bar w klubie będzie nieczynny)

Przypominamy, że zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia, od 27 lutego obowiązuje zakrywanie ust i nosa wyłącznie przy użyciu maseczki.
wytyczne dla KLUBU FAMA
oświadczenie uczestnika wydarzenia w Klubie Fama

B&S – Bracia i Siostry / Białystok

Zespół istnieje od 2005 roku, jego nazwa pochodzi od tytułu znakomitej płyty formacji The Allman Brothers Band, “Brothers and Sisters”. Początkowo koncerty grupy bazowały właśnie na ich repertuarze, ale wkrótce członkowie Braci i Sióstr zaczęli komponować własne utwory i prezentować je szerszej publiczności.

W 2006 roku muzycy nagrali pierwszą płytę, “DEMO, czyli antidotum na stres”, z sześcioma autorskimi utworami. Kolejny rok przyniósł liczne nagrody na festiwalach: wyróżnienie dla wokalisty na Festiwalu im. Miry Kubasińskiej „Wielki Ogień” w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz I miejsca podczas Bluesa w Ostródzie, na Dziewiątym Tyskim Festiwalu Muzycznym Imienia Ryśka Riedla w Tychach, Blue Blues Festiwalu w Częstochowie, Galicja Blues Festiwalu w Krośnie i Festiwalu im. Pawła Bergera “Gramy nad Prosną” w Kaliszu. Wszystkie te sukcesy otworzyły zespołowi drogę na sceny całego kraju, pozwoliły też zdobyć liczne grono fanów. Bracia i Siostry odbyli też tournée w Chicago, gdzie zagrali w klubach i na scenie w Millenium Park podczas Polish Day.

W 2008 roku Polskie Radio Białystok wydało ich koncertową płytę “…jak żywi”, którą nagrali z gościnnym udziałem znakomitego gitarzysty Marka Raduli. Utwór z tej płyty, „Czasami, czyli jak to w życiu”, znalazł się na wydanej w tym samym roku „Antologii Polskiego Bluesa” na płycie „Blues z oklaskami”. Na początku 2014 roku muzycy zarejestrowali pięć nowych kompozycji.

Przez ponad dekadę działalności B&S walczyli o stabilny, mocny skład. Przez lata zespół tworzyło mnóstwo muzyków, którzy w naturalny sposób wpływali na jego brzmienie. W 2016 roku zawiązał się obecny, najbardziej rozjammowany i emocjonalny skład, co na pewno przyczyniło się do zwiększenia przepływu emocji płynących ze sceny.

Skład:
Krzysztof Gregorkiewicz – wokal
Paweł Szucher Szuszkiewicz – gitary
Paweł Muzzy Mikosz – gitara basowa, kontrabas
Mirek Kozioł – perkusja

Galeria

Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (1) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (2) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (3) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (4) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (5) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (6) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (7) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (8) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (9) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (10) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (11) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (12) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (13) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (14) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (15) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (16) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (17) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (18) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (19) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (20) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (21) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (22) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (23) Bracia i Siostry_fot Marcin Pawlukiewicz (24)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury