Chór Czarownic

Zapraszamy na koncert w ramach 33. Dni Sztuki Współczesnej!

CHÓR CZAROWNIC

27 maja 2018, godz. 21.00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 20 zł (przedsprzedaż) / 30 zł (w dniu wydarzenia) w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19), online: bilety.bok.bialystok.pl

Po koncercie zapraszamy na spotkanie z artystami!

Wydarzenie na FB

Chór Czarownic to zespół ponad 20 kobiet, śpiewających i performerek, które wraz z zespołem (perkusja, live electronic i harfa stalowa) tworzą muzyczny spektakl. Same chórzystki również grają na instrumentach specjalnie dla nich skonstruowanych.

Projekt mistrzowsko łączy pracę artystów i artystek profesjonalnych z amatorkami, po raz pierwszy stojącymi na scenie, tworząc nową jakość w sztuce. Większość chórzystek to kobiety różnych zawodów, stylów życia i światopoglądów.

Chór Czarownic zainaugurował swoją działalność w sierpniu 2016 roku w Poznaniu, w ramach Festiwalu „Bliscy Nieznajomi” w Teatrze Polskim, następnie zaprezentował się w nowej odsłonie podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, latem 2017 zagrał na festiwalu rockowym w Jarocinie, na festiwalu teatralnym Spoiwa Kultury w Szczecinie i na Kongresie Kobiet w Poznaniu. Rok 2017 zakończył koncertem w Teatrze Powszechnym w Warszawie, podczas finału Forum Przyszłości Kultury.

Chór Czarownic budzi najwyższe, czasami skrajne emocje, śpiewa i gra punkowo, awangardowo ale również lirycznie i dramatycznie. Nikogo nie zostawia obojętnym, bywa swoistym katharsis zarówno dla publiczności jak i artystek i artystów na scenie.

Literacko to opowieść z punktu widzenia kobiet i ich skomplikowanych relacji ze współczesnym światem. Ta historia uniwersalnie wpisuje się we współczesne społeczne lęki związane ze wzrostem napięć lokalnych i globalnych, ze zmianami społecznymi, odradzającym się nacjonalizmem i faszyzmem w Europie i na świecie. Ze sceny płyną pieśni czułe, intymne, szczere, domowe oraz gwałtowne i buntownicze.
Pieśń ”Twoja władza” stała się znanym w całej Polsce oraz za granicą w środowiskach polonijnych hymnem zaangażowanych ruchów prokobiecych.

Idea: Ewa Łowżył, słowa: Malina Prześluga, muzyka: Zbyszek Łowżył, Patryk Lichota, Malwina Paszek; wykonawcy: Mieszko Łowżył – perkusja, Patryk Lichota – instrumenty elektroniczne, Ida Łowżył – harfa stalowa. Chór pod dyrygenturą Joanny Sykulskiej zaśpiewa w składzie: Anna Zoll, Agata Markisz, Joanna Furs, Hanna Pustkowiak, Małgosia Kapała, Anna Zdebska, Kornela Kondradzka, Inga Wanierowicz, Karola Jankowiak, Alina Kajzer, Marta Sękowska-Kulińska, Dorota Bonk-Hammermeister, Karolina Górska, Ewa Łowżył, Ida Łowżył, Joanna Paszkiewicz, Helena Urban, Hanna Górnicka, Monika Marczak, Magda Sambor, Marta Zawrocka, Ewa Dymek-Dudzińska

Ważna uwaga: użyte zostanie światło stroboskopowe; dla widzów w wieku: 13+

pełny program festiwalu

Galeria

Chor Czarownic Chór Czarownic Chór Czarownic_ 1 2 4 IMG_2614 IMG_2623 IMG_2647 IMG_2656 IMG_2797 IMG_2860 IMG_2912 IMG_2926 IMG_2945 IMG_3044 IMG_3093 IMG_3167

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury