Cynamonowa Kaczka / Shaun Booker & Jonn Del Toro Richardson / Sugaray Rayford Band

Zapraszamy na jeden z ostatnich koncertów 32. Jesieni z Bluesem!

Cynamonowa Kaczka (PL)
Shaun Booker & Jonn Del Toro Richardson (USA)
Sugaray Rayford Band (USA)

26.11.2016, godz. 18.00
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 50 zł – do kupienia w kasie kina Forum oraz online

Cynamonowa Kaczka
Zespół dobrych przyjaciół i jeszcze lepszych muzyków. Jacek Kaczyński, lider zespołu: Pytano mnie po Jesieni z Bluesem przed trzema laty : „Jak ci się udało zebrać wokół siebie tylu świetnych artystów?”. Otóż odpowiedź jest prosta – wszyscy podobnie czujemy granie, podobnie podchodzimy do pracy, a przede wszystkim: kochamy to ponad wszystko! Najlepszym dowodem jest fakt, że CK miał być jednorazowym projektem, a jednak jesteśmy znowu z Państwem. Trzy lata temu wypełniliśmy nasz koncert utworami Jurka Opalińskiego, bo do tego zespół został wtedy powołany. W tym roku zaprezentujemy kilka własnych kompozycji z własnymi tekstami i aranżacjami. Mamy wielką nadzieję, że ta edycja Cynamonowej Kaczki spodoba się Państwu co najmniej tak samo, jak ta poprzednia. Do zobaczenia!

Krzysztof Gorczak – wokal
Tomasz Kamiński – harmonijka
Maciej Samluk – gitara
Grzegorz Kluczyński – gitara
Marek Kisiel – fortepian, instrumenty klawiszowe
Jacek Kaczyński – gitara basowa
Jakub Kisiel – instrumenty perkusyjne
Maciej Niedzielko – perkusja
Tina Karolina Lech – chórek
Julianna Olańska-Słomka – chórek

https://www.facebook.com/Cynamonowa-Kaczka-306782649690510/

Shaun Booker & Jonn Del Toro Richardson
Wokalistka Shaun Booker może pochwalić się udziałem w International Blues Challenge – swoim energetycznym występem zasłużyła na miano „Cesarzowej Beale Street”. Nazywano ją też „enigmą”, prawdopodobnie z powodu intrygującego połączenia jej wielkiego, mocnego głosu z drobną posturą fizyczną. Na scenie zamienia się w prawdziwy wulkan muzyczno-tanecznej energii.
Pierwotnie razem z Shaun miał wystąpić Sean Carney, ale uniemożliwiła mu to poważna choroba. Zastąpi go gitarzysta Jonn Del Toro Richardson, który interpretuje bluesa w unikalny sposób, pięknym tonem gitary łącząc szeroki wachlarz stylistyk: od teksańskiego bluesa po latin funk. Jego wirtuozeria spotyka się z aplauzem publiczności, krytyków i jurorów konkursowych: w 2005 roku, z towarzyszącym wokalistce Diunnie Greenleaf zespołem The Blue Mercy Band wziął udział w International Blues Challenge w Memphis. Zespół zdobył pierwsze miejsce, a Jonn – nagrodę dla najbardziej obiecującego gitarzysty (the Albert King Award). W 2008 roku ich wspólny album „Cotton Field To Coffee House” uhonorowano Blues Music Award w kategorii Best New Artist Debiut. Jonn występuje też na czele własnego zespołu i towarzyszy innym liderom (takim jak m.in. Otis Taylor, Bob Margolin, Hubert Sumlin, Bob Stroger, Ronnie Earl, czy Gary Moore). W 2013 roku, wspólnie z Seanem Carney’em nagrał album „Drivin’ Me Wild”, przed rokiem ukazał się solowy debiut Jonna „Tengo Blues” (nominowany do Blues Blast Music Award). Jonn brał też udział w rejestracji m.in. trzech albumów Diunny Greenleaf oraz uhonorowanej nagrodą Grammy płyty Pinetopa Perkinsa.

http://www.iamshaunbookerdamnit.com/

Sugaray Rayford Band
Sugaray Rayford od 2010 roku stoi na czele zespołu, złożonego z muzyków światowej klasy, ale to tylko jeden z wielu jego projektów. Jest bowiem także jednym z głównych wokalistów Mannish Boys, z którymi koncertuje kilka razy do roku na międzynarodowych scenach. Można go usłyszeć m.in. na albumie „Double Dynamite”, wyróżnionym nagrodą Traditional Blues Album (2013) w ramach Blues Music Awards. Z kolei w 2015 roku Mannish Boys byli nominowani do BMA aż w trzech kategoriach.
Pierwszy solowy album Sugaraya, „Blind Alley”, ukazał się w 2010 roku i został ciepło przyjęty przez krytyków. Drugie wydawnictwo, „Dangerous” z 2013 roku świetnie radziło sobie na listach przebojów, podobnie jak trzeci album „Southside” (2015), złożony z autorskich kompozycji, napisanych z Ralphem Carterem. Sugaray wystąpił w 2015 roku w musicalu „Low Down Dirty Blues” na deskach Milwaukee Repertory Theater, można go też było usłyszeć w takich projektach, jak choćby Igor Prado Band, „Big Pete” van der Pluijm, Sax Gordon, a także w programach i serialach TV („Judge Joe Brown”, „Person of Interest”, „True Blood”).
Mimo blisko dwóch metrów wzrostu, Sugaray porusza się na scenie z wdziękiem i energią, a płynność jego ruchów przypomina legendarnego Jamesa Browna. Obdarzony jest też bardzo dynamicznym głosem. To druga wizyta Sugaraya w Polsce – po raz pierwszy wystąpił w 2014 roku na Jesieni z Bluesem.

Sugaray Rayford – wokal
Gino Matteo – gitara
Ralph Carter – bas
Lavell Jones – perkusja
Leo Dombecki – instrumenty klawiszowe
Allan Walker – saksofon
Gary Bivona – trąbka

http://sugarayblues.com/

Galeria

sugarayf cynamonowa-kaczka shaun_www jon-del-toro_www

BOK Białostocki Ośrodek Kultury