Davit Hakobyan: Historie z podróży

W ramach festiwalu Wschód Kultury / Inny Wymiar zapraszamy na wystawę zdjęć Davita Hakobyana

Historie z podróży

31.08.2017, godz. 21.00
Foyer Forum, ul. Legionowa 5
wstęp wolny

Podróż przez krainę Ormian, jakiej nie znacie! Davit Hakobyan, fotografując Armenię, odkrywa ją dla reszty świata. Jego zdjęcia to obraz współczesnego, dynamicznie zmieniającego się kraju, jego kolorytu kulturowego oraz piękna krajobrazów.
Wystawa „Historie z podróży” prezentowana jest w roku, gdy w Polsce obchodzone są dwie ważne rocznice związane z Armenią. Pierwsza to 25 lat ustanowienia stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską i Armenią, druga to mijające 650 lat od chwili wystawienia pierwszego państwowego dokumentu, adresowanego wyłącznie do Ormian jako poddanych króla polskiego.

Davit Hakobyan fotografuje od 15 lat, od siedmiu – towarzyszy głowie państwa Republiki Armenii jako osobisty fotograf. Od 2007 roku jest fotoreporterem agencji Armenpress, należy także do zespołu Agencji PAN Photo. Uczestniczył w wielu wystawach w Armenii i za granicą. W 2016 roku miał indywidualną wystawę w Erywaniu.

Wernisażowi wystawy towarzyszyć będzie ormiański poczęstunek oraz degustacja wyśmienitych ormiańskich win, które zapewni białostocka restauracja Smaki Kaukazu.


Organizatorzy:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Narodowe Centrum Kultury
Kultura Dostępna
Miasto Białystok
Białostocki Ośrodek Kultury

Patronat Honorowy:
Prezydent Miasta Białegostoku
Ambasada Republiki Armenii

Patroni medialni:
O.pl
Gazeta Wyborcza
Kurier Poranny
BiałystokOnline.pl
Polskie Radio Białystok
Wyborcza.pl
BIA24.pl

 

Galeria

wystawa Armenia _2 Wernisaż wystawy Migawki z podróży – fot. Piotr Cierebiej (1) Wernisaż wystawy Migawki z podróży – fot. Piotr Cierebiej (2) Wernisaż wystawy Migawki z podróży – fot. Piotr Cierebiej (3) Wernisaż wystawy Migawki z podróży – fot. Piotr Cierebiej (4) Wernisaż wystawy Migawki z podróży – fot. Piotr Cierebiej (5) Wernisaż wystawy Migawki z podróży – fot. Piotr Cierebiej (6) Wernisaż wystawy Migawki z podróży – fot. Piotr Cierebiej (7) 3

BOK Białostocki Ośrodek Kultury