Bracia Sisters

DKF „GAG” zaprasza na pełen humoru i zwrotów akcji pokaz filmu “Bracia Sisters”, który zabierze nas w zupełnie nowy wymiar westernu. Filmu zrealizowanego na podstawie uznanej powieści Patricka deWitta, w reżyserii słynnego Jacques’a Audiarda („Z krwi i kości”, „Prorok”)!

Bracia Sisters

9 kwietnia 2019, godz.18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 12 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prelekcja przed i dyskusja po filmie – dr Maciej Białous

Rok 1851, Charlie i Eli Sisters (Joaquin Phoenix, John C. Reilly) są nie tylko braćmi, są też zabójcami. Chłopakami, którzy wyrośli na mężczyzn w dzikim, nieprzyjaznym świecie. Tak, mają na rękach krew – krew bandytów, krew niewinnych. Ale oni po prostu nie znają innego życia, ot, są mężczyznami ze spluwami w rękach. Starszy z braci – Eli (Reilly), ten bardziej skłonny do refleksji, dojrzewa do tego, by zacząć wieść normalne życie. Innego zdania jest wiecznie zamroczony alkoholem Charlie (Phoenix), który próbuje przejąć władzę w tym morderczym duecie. Jeden i drugi nieustannie kwestionują wzajemnie swoje pomysły na życie.

Poznajemy braci Sisters podczas podróży przez północny wschód, pośród gór Oregonu, zatrzymują się na chwilę w niebezpiecznym burdelu w jakiejś małej mieścinie, aż w końcu dają się zwieść kalifornijskiej gorączce złota. Ta podróż będzie testem rodzinnych więzi. Ale czy stanie się także ścieżką do odnalezienia w sobie człowieczeństwa?

W filmie zobaczymy także Jake’a Gyllenhaala w roli tropiciela Johna Morrisa oraz Riza Ahmeda zbiegłego chemika Hermanna Kermita Warma.

Galeria

KINÓWKI.pl

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury