DKF GAG: Lada dzień

Dyskusyjny Klub Filmowy “GAG” zaprasza na pokaz filmu o rodzinie szukającej swojego miejsca na świecie i starającej się doceniać każdą chwilę, jaką może spędzić razem! Po filmie zapraszamy na dyskusję.

DKF “GAG”: LADA DZIEŃ

8 listopada 2021, godz. 19:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 16 zł – w kasie kina i na stronie bilety.bok.bialystok.pl

Prelekcja i dyskusja: Dominik Sołowiej

 

Lada dzień / Ensilumi
Reżyseria: Hamy Ramezan
Finlandia 2020, 82′

Ramin i jego irańska rodzina mieszkają w ośrodku dla uchodźców w Finlandii. Gdy chłopak zaczyna cieszyć się wakacjami, rodzina otrzymuje wiadomość, że ich wniosek o azyl został odrzucony.

Rodzice Ramina robią wszystko, żeby chłopiec i jego siostra czuli się jak w normalnym, kochającym domu. Widmo deportacji skłania rodzinę do złożenia apelacji. Kontynuują swoje codzienne życie, starając się zachować pozytywne nastawienie pomimo zbliżających się trudności. Pełne ciepła, zrozumienia i humoru relacje zakłóca jednak niepewność jutra. W takich warunkach Ramin wchodzi w dorosłość. Prawdziwa przyjaźń, pierwsza impreza i zakochanie, szukanie siebie. Każda chwila jest bezcenna. Oficerowie służby imigracyjnej regularnie odwiedzają szkołę Ramina, żeby zabrać dzieci, których rodziny nie otrzymały prawa do azylu. Czy przyjadą również po niego?

„Lada dzień” zaskakuje czułością i ciepłem. Oparty na doświadczeniach reżysera film to przejmująca i pogodna historia o rodzinie szukającej swojego miejsca na świecie.

 

 

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury