DKF “GAG”: W pętli ryzyka i fantazji

Dyskusyjny Klub Filmowy “GAG” zaprasza na pokaz nagrodzonego Srebrnym Niedźwiedziem na Berlinale filmu Ryûsuke Hamaguchiego

W PĘTLI RYZYKA I FANTAZJI

21 marca 2022, godz. 19:30
Kino Forum, ul. Legionowa 5
Bilety: 18 zł – w kasie, 16 zł – online: https://bilety.bok.bialystok.pl/

Prelekcja i dyskusja: dr Tomasz Adamski

 

W pętli ryzyka i fantazji
Japonia 2021, 121’
reż. Ryûsuke Hamaguchi
obsada: Kotone Furukawa, Ayumu Nakajima, Hyunri, Kiyohiko Shibukawa, Katsuki Mori, Shouma Kai

Czuła, lekka, melancholijna i pełna subtelnego poczucia humoru opowieść o różnych obliczach miłości!

Nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na ubiegłorocznym Berlinale film, który obok głośnego “Drive My Car”, stał się przepustką do czołówki światowych filmowców dla Ryûsuke Hamaguchiego.

Bohaterki filmu wciąż powracają: do zakończonego romansu, błędu z przeszłości, miasteczka, w którym przeżyły pierwszą miłość. Ale to także podróż ku narastającemu poczuciu niesamowitości, bo film, który zaczyna się jak klasyczna obyczajowa historia, niespiesznie przesuwa się w stronę science fiction. Hamaguchi kręci kołem fortuny z mistrzowską wprawą, a zrealizowane głównie we wnętrzach sceny są fenomenalnymi, zniuansowanymi portretami relacji.
Błyskotliwym obserwacjom i dyskretnemu poczuciu humoru towarzyszy melancholia, która sprawia, że film staje się cichym westchnieniem nad naszą niedoskonałością.

Świetna passa kina azjatyckiego trwa – jeśli 2020 należał do Bonga Joon-ho, to 2022 będzie należał do Ryûsuke Hamaguchiego!

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury