DKF “Wysokich Obcasów”: W ułamku sekundy

Nagrodzony Złotym Globem 2018 film Fatiha Akina, z Diane Kruger – laureatką Złotej Palmy w Cannes – w roli głównej!

Razem z magazynem “Wysokie Obcasy” i dystrybutorem Gutek Film zapraszamy na przedpremierowy pokaz filmu Fatiha Akina

W UŁAMKU SEKUNDY

22 lutego 2018, godz. 20:30
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 14 zł – w kasie kina i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

ZNIŻKA: Osoby, które przyjdą na pokaz z numerem magazynu “Wysokie Obcasy” (wydanie z 17 lutego ), będą mogły kupić bilet w promocyjnej cenie.
Podczas pokazu wśród widzów zostaną rozlosowane DVD z repertuaru Gutek Film.

Opowieść o tym, jak bezkresna miłość zmienia się w bezgraniczną nienawiść.

„W ułamku sekundy” to najnowszy film Fatiha Akina, twórcy „Głową w mur”, „Soul Kitchen” i „Na krawędzi nieba”. W roli głównej: Diane Kruger („Bękarty wojny”, „Troja”, „Kopia mistrza”). Film znalazł się w programie Konkursu Głównego MFF w Cannes 2017. Jury Festiwalu doceniło genialną kreację Diane Kruger, przyznając jej nagrodę w kategorii: Najlepsza Aktorka. Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy przyznało „W ułamku sekundy” Złoty Glob w kategorii: Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

W ułamku sekundy życie Katji eksploduje i rozpada się bezpowrotnie, gdy jej mąż i kilkuletni synek giną w zamachu bombowym. Przyjaciele i rodzina próbują podtrzymać ją na duchu i zapewniają, że sprawcom zostanie wymierzona sprawiedliwość. Z czasem Katja poznaje tożsamość podejrzanych o udział w zamachu. Narasta w niej potrzeba zemsty na ludziach, którzy odebrali jej tych, których kochała.

Krytycy filmowi podkreślają precyzję, z jaką została zrealizowana filmowa opowieść. Zgodni są również co do tego, że emocjonalne napięcie i wiarygodność thriller zawdzięcza kreacji odtwórczyni głównej roli. Gra Diane Kruger budzi podziw. Reżyserskie mistrzostwo, doskonałe aktorstwo i wysoki poziom realizacji (zdjęcia, montaż) złożyło się na film wciągający i niezwykle poruszający.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury