Thomas Anders from Modern Talking

Zapraszamy na koncert w ramach Dni Miasta Białegostoku!

Thomas Anders from Modern Talking
Antek Smykiewicz

Afisz Dni Miasta

Thomas Anders – właściwie Bernd Weidung (ur. w 1963 roku) – niemiecki piosenkarz, kompozytor i producent muzyczny, znany głównie jako członek duetu Modern Talking (1984-1987 i 1998-2003). Bernd od dzieciństwa interesował się muzyką i pobierał lekcje gry na fortepianie. Jego kariera zaczęła się w 1980 roku, gdy wygrał konkurs młodych talentów w Radiu Luxemburg i podpisał kontrakt z wytwórnią CBS. Wydał wówczas pierwszy singiel “Judy”. W 1983 roku, kompozytor Dieter Bohlen, zafascynowany głosem Thomasa, zaproponował mu nagranie niemieckiej wersji utworu F.R. Davida “Pick Up The Phone” (Was macht das schon). Nagrali również niemiecki cover piosenki “Send Me an Angel” (Heißkalter Engel) grupy Real Life.

W 1984 roku założyli duet Modern Talking, z którym bardzo szybko odnieśli międzynarodowy sukces. Niemiecki duet dance’owo-popowy zyskał popularność w latach 80. dzięki takim przebojom, jak „You’re My Heart, You’re My Soul”, „Cheri Cheri Lady”, „Brother Louie”, „You Can Win If You Want”, „Geronimo’s Cadillac” czy „Atlantis Is Calling (S.O.S. for Love)”. Zespół działał w latach 1984-87, potem zawiesił działalność. W 1998 roku duet powrócił na scenę i zmienił gatunek granej przez siebie muzyki z euro disco na eurodance. Wydał wówczas nowe wersje swoich przebojów, w tym m.in. „You’re My Heart, You’re My Soul ’98” czy „Brother Louie ’98”. Do 2003 roku zespół co roku wydawał nowe płyty z premierowym materiałem. 21 czerwca 2003 roku Modern Talking dali w Berlinie pożegnalny koncert i zespół przestał istnieć.
W 1989 roku Thomas Anders wydał swoją pierwszą solową płytę “Different”. W 2004 roku ukazała się płyta “This Time”, w 2006 – jazzowo-swingowy album “Songs Forever”, cztery lata później “Strong”, a w 2011 roku album “Two”, który powstał we współpracy ze znanym niemieckim producentem Uwe Fahrenkrogiem-Petersenem. W 2012 roku Thomas wydał swój pierwszy świąteczny album “Christmas for You”. Rok 2013 to 50. urodziny Thomasa Andersa oraz premiera piosenki “We Are One” którą artysta wykonuje razem z perskim wykonawcą Omidem. Wiosenną sensacją 2014 roku było wyznanie Thomasa, że spotkał się z Dieterem Bohlenem i że „topór wojenny został zakopany”. Jesienią Thomas Anders świętował jubileusz 30-lecia powstania Modern Talking.

Antek Smykiewicz – wokalista, kompozytor, autor tekstów. Na co dzień charyzmatyczny wokalista autorskiego zespołu Ściana Wschodnia. Jeden z najciekawszych głosów młodego pokolenia. Laureat drugiego miejsca pierwszej edycji programu The Voice of Poland oraz półfinalista 7 edycji programu Must Be The Music. Charyzma w głosie, emocjonalne podejście do otaczającego świata sprawiają, że Antek to jeden z najlepiej zapowiadających się debiutów na naszej scenie muzycznej. Jego debiutancki singiel „Pomimo Burz” trzy miesiące po premierze uplasował się na pierwszym miejscu na oficjalnej liście najczęściej granych utworów w polskich rozgłośniach radiowych (BMAT) i otrzymał status Platynowej Płyty w kategorii „Muzyka Rozrywkowa”. Na początku maja tego roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu Antka Smykiewicza „Nasz Film”.

 

Galeria

Antek Smykiewicz foto akcept afisz_dni_miasta_2016_do_druku_poprawiony Thomas Anders

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury