Dni Patronalne: Zakopower / Winnica

Zapraszamy na koncert w ramach Dni Patronalnych Miasta Białegostoku 2018:

Zakopower
support: Winnica

29 września 2018, 18:00
Rynek Kościuszki
wstęp wolny

Zakopower to ujmując skrótowo folkowa „dusza” obleczona rockowym „ciałem”. Z jednej strony wierny korzeniom, z drugiej chętnie absorbujący współczesne muzyczne nurty i tradycyjne folkowe instrumentarium pięknie równoważący groźnym pomrukiem gitary, mocnym uderzeniem rockowej sekcji rytmicznej czy jazzowymi dęciakami. Cichym bohaterem tego zespołu jest Mateusz Pospieszalski, kompozytor i producent nagrań Zakopower, a twarzą i niepodrabialnym głosem – Sebastian Karpiel-Bułecka. Na ten duet nie ma mocnych.

Zakopower zadebiutował na polskim rynku muzycznym płytą Music Hal wydaną w 2005 roku. Znakomite kompozycje Mateusza Pospieszalskiego zostały entuzjastycznie przyjęte przez publiczność Druga płyta zespołu Na siedem (2007) rozeszła się w ogromnym jak na polskie warunki nakładzie ponad 600.000 egzemplarzy. Gościnnie zagrał, zafascynowany twórczością Zakopower – Nigel Kennedy.  2011 rok stał pod znakiem długo wyczekiwanego, albumu – Boso. Pierwszy singiel „Boso” zdobył najwięcej głosów publiczności, a tym samym tytuł Złotej Superpremiery na 48 Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu! Wydawnictwem specjalnym jest Kolędowo, gdzie na CD i DVD prócz powszechnie znanych kolęd zaaranżowanych po zakopowerowsku można usłyszeć pastorałki ludowe, które gra się jedynie na Podhalu. Ostatni, czwarty album studyjny Drugie pół (2015) – to wzbogacenie sprawdzonego już „zestawu” – kwartet góralski, melodyjne kompozycje Mateusza Pospieszalskiego, energia i wszechstronność sekcji Zakopower – o klasyczne instrumenty smyczkowe Atom String Orchestra.

Skład zespołu:
Sebastian Karpiel Bułecka – głos, skrzypce, dudy podhalańskie, fujara słowacka
Bartek Kudasik – głos, altówka, skrzypce
Wojciech Topa – głos, skrzypce
Józef Chyc – głos, basy podhalańskie
Piotr Rychlec – instrumenty klawiszowe
Łukasz Moskal – głos, perkusja
Tomek Krawczyk – gitara elektryczna
Michał Trąbski – gitara basowa
Dominik Trębski – trąbka

www.zakopower.pl

Winnica
Winnica jest wspólnotą Ruchu Światło-Życie przy katedrze białostockiej. Wspólnotę tworzą małżeństwa, studenci. Śpiewają podczas nabożeństw jako schola dziecięca, młodzieżowa i akademicka.

pełny program Dni Patronalnych


BOK Białostocki Ośrodek Kultury