Dope

Działający przy Białostockim Ośrodku Kultury Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza na zwariowaną opowieść o dojrzewaniu w posthiphopowym pokoleniu, czyli film „DOPE”!

25.04.2016, godz. 18.30
kino Forum
bilet:11 zł

Prelekcja przed filmem i moderowanie dyskusji po filmie – dr Tomasz Adamski

DOPE
USA, 2015, 103′
reżyseria i scenariusz: RICK FAMUYIWA
występują: SHAMEIK MOORE, ZOË KRAVITZ, A$AP ROCKY

Przed laty hip hop zrewolucjonizował życie młodzieży na całym świecie. Również dziś, w czasach post hip hopowych, ma ogromny wpływ na życie nastolatków.

Malcolm Adekanbi jest typowym geekiem, obsesyjnie zakochanym w kulturze hip hopu lat dziewięćdziesiątych. Z trudem próbuje przetrwać w trudnym sąsiedztwie Inglewood, na przedmieściach Los Angeles, gdzie przemoc, narkotyki i dealerzy są codziennością. Jego największym marzeniem są studia na Harvardzie. Nieoczekiwanie na jego drodze staje Dom, uliczny dealer narkotyków, jak wkrótce się okaże, równie mocno zanurzony w kulturze hip hopu. To spotkanie zmienia życie Malcolma. Chłopak dokonuje pierwszych złych wyborów, przechodząc wyboistą ścieżkę – od bycia geekiem przez narkotyki, by w końcu stać się sobą.

Doskonale przyjęty przez krytyków „Dope” to uniwersalna historia dorastania w trudnych warunkach, ale także opowieść o trudnych wyborach i odwadze bycia sobą. Całość skąpana w tłustych bitach amerykańskiego hip hopu lat dziewięćdziesiątych. Na ścieżce dźwiękowej usłyszymy m.in. Nasa, Public Enemy, Naughty By Nature.

Po filmie przeniesiemy się do kącika kawiarnianego w foyer kina Forum, gdzie kosztując wybornej herbaty i kawy będziemy prowadzić dyskusję o obejrzanym filmie.
Specjalny wybór herbat na spotkania DKF dostarczy nam sklep Kawa-herbata, znajdujący się w C.H.Park w Białymstoku, lok. 115.

Więcej, pachnących doskonałą kawą i herbatą, informacji znajdziecie tutaj: www.kawa-herbata.com.pl

KAWA_HERBATA

Galeria

dope dope1 dkf_DOPE_5_s_001 dkf_DOPE_1_s_002 dkf_DOPE_2_s_003 dkf_DOPE_3_s_004 dkf_DOPE_4_s_005

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury