DSW Dzieciom: Teatr Form Niewielkich – The Best Off

W ramach 31. Dni Sztuki Współczesnej zapraszamy dzieci na spektakl i warsztaty ze światłem UV!

Teatr Form Niewielkich: “The Best Off”

22 maja 2016, godz. 11.00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet 7 zł (dziecko + opiekun)

Uwaga! Na warsztaty (tylko dla dzieci i ich opiekunów, którzy byli wcześniej na spektaklu) wymagane są zapisy pod numerem telefonu: 85 746 13 24, liczba miejsc jest ograniczona.

The Best Off (30’)
scenariusz i reżyseria: Małgorzata Sienkiewicz
scenografia: Marta Szoka, Jolanta Julianna Jackiewicz
występują: Nina Białowieżec, Zofia Kobus, Ewa Chodynicka, Zofia Brzozowska, Weronika Kostko, Lena Szymkiewicz, Amelia Łucejko, Amelia Gogolewska, Rozalia Kasprzak, Kinga Pławska, Anna Perkowska, Justyna Kaźmierczak, Michalina Szutkiewicz, Szymon Cymbor, Kornelia Pankiewicz, Julia Mędrycka, Kamila Szczerbicka, Weronika Kuc, Urszula Sadowska, Julia Huszcza, Maja Roszkowska

Czym jest baśń? Co ją wyróżnia spośród całej literatury? Cztery etiudy – fragmenty znanych baśni („Jaś i Małgosia”, „Kopciuszek”, „Królewna Śnieżka”, „Królowa Śniegu”) to próba odpowiedzi na te i inne pytania. Spektakl został nagrodzony Złotą Miniaturą na XVI Ogólnopolskim Forum Teatrów Dziecięcych MINIATURY 2015 w Opolu, w tym roku był także nominowany do udziału w Festiwalu „Mistrzów Teatru” w Pacanowie.

Teatr Form Niewielkich to najmłodsza grupa teatralna (5-8 lat) Fundacji „Przestrzeń”, w której dzieci zapoznają się z podstawami pracy na scenie, animacją przedmiotu, cieniem, ultrafioletem. Uczą się wspólnych działań, współpracy, zapoznają się z przestrzenią sceniczną. Poznają pracę z tekstem, interpretację, improwizację. Uczą się kreowania postaci i aktywnego współtworzenia przedstawień.

Warsztaty ze światłem UV (120′)

Warsztaty UV – dotyczą teatru czarnego, wykorzystującego światło ultrafioletowe. Uczestnicy wykonają samodzielnie lalki do animacji oraz scenografię, a potem wykorzystają je do stworzenia fragmentu bajki „Królewna Śnieżka”. Uczestnicy warsztatów muszą być w całości ubrani na czarno (lub ciemno), ubrania nie powinny mieć aplikacji.

Warsztaty poprowadzi Małgorzata Sienkiewicz, od 1988 roku instruktorka tańca i teatru, twórczyni i koordynatorka festiwali i projektów kulturalnych, specjalistka w zakresie teatru cieni i teatru czarnego, uczestniczka szkoleń z zakresu języka migowego, audiodeskrypcji, partycypacji społecznej, autorka scenariuszy teatralnych, monodramów, tekstów piosenek, animatorka kultury, zasłużona działaczka kultury, stypendystka Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie kultury.

Warsztaty dofinansowane w ramach stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami.

Zdjęcie w wydarzeniu: Michał Heller

Galeria

Teatr_Form_Niewielkich_fot_Michal_Heller

Teatr_Form_Niewielkich_fot_Michal_HellerBOK Białostocki Ośrodek Kultury