Dwie korony + spotkanie z Adamem Woronowiczem

Białostocki Ośrodek Kultury i Podlaska Akademia Kultury zapraszają na film

DWIE KORONY + spotkanie z Adamem Woronowiczem

4 marca 2018, godz. 16.00
kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 8 zł – w kasie kina Forum i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Dwie korony
Polska 2017, 92′
reż. Michał Kondrat
obsada: Adam Woronowicz, Cezary Pazura, Arkadiusz Janiczek, Maciej Musiał, Antoni Pawlicki, Artur Barciś, Paweł Deląg, Sławomir Orzechowski

Pierwszy film ukazujący nieznane dotąd powszechnie fakty z życia o. Maksymiliana Kolbe, począwszy od jego dzieciństwa, aż do heroicznej decyzji o oddaniu życia za współwięźnia w Auschwitz. Zdjęcia dokumentalne zostały zrealizowane w Polsce, Japonii i we Włoszech. W warstwie fabularnej filmu występują znakomici polscy aktorzy, w części dokumentalnej wypowiadają się znawcy życia o. Maksymiliana: osoby duchowne i świeckie, między innymi Kazimierz Piechowski, który spotkał o. Maksymiliana w czasie pobytu w obozie, a słowa, które od niego wówczas usłyszał przemieniły go i ukierunkowały duchowo na całe życie.

Adam Woronowicz
Wielokrotnie nagradzany aktor teatralny, filmowy, telewizyjny i radiowym. Urodził się w 1973 roku w Białymstoku, tu skończył V Liceum Ogólnokształcące. Wychowanek Antoniny Sokołowskiej i jej słynnego amatorskiego Teatru Klaps, istniejącego przy Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku. W 1997 roku ukończył Wydział Aktorski warszawskiej Akademii Teatralnej. Występował w Teatrze Rozmaitości w Warszawie (1997-2001) i w warszawskim Teatrze Powszechnym (2001-2009). Od 2009 roku ponownie występuje w Teatrze Rozmaitości w Warszawie (obecnie znanym pod nazwą TR Warszawa). Aktor występował także gościnnie w warszawskim Ateneum, wrocławskim Teatrze Współczesnym i Wierszalinie. Można go było zobaczyć w wielu spektaklach Teatru Telewizji. Świetnie znany z ról w takich głośnych filmach, jak m.in. „Chopin. Pragnienie miłości”, „Rewers”, „Popiełuszko. Wolność jest w nas”, „Generał Nil”, „Święty interes”, „Różyczka”, „Chrzest”, „Uwikłanie”, „Ki”, „Baby są jakieś inne”, „Miłość”, „Drogówka”, „Syberiada polska”, „Pod Mocnym Aniołem”, „Body/Ciało”, „Demon”, „Czerwony pająk”, „Sługi boże” i „Najlepszy”, a także wielu seriali (m.in. „Miasteczko”, „Boża podszewka”, „Mrok”, „Tajemnica twierdzy szyfrów”, „Czas honoru”, „Sprawiedliwi”, „Pakt” i „Diagnoza”).

Galeria

Dwie korony Dwie korony2 Dwie korony3 Dwie korony4

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury