Marek Dyjak

Marek Dyjak – koncert promujący nowy album „Pierwszy śnieg”

11 marca 2017, godz. 20:00
Miejsce: sala Forum – Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5
Bilety: 55 zł (przedsprzedaż), 65 zł (w dniu koncertu) do kupienia w kasie Kina Forum (czynna w godz. 14:00-21:00, tel. 85 746 13 20) oraz online (www.bilety.bok.bialystok.pl)

„Tęsknili państwo za Dyjakiem? Tym nadwrażliwym byłym łobuziakiem, obciętym na zapałkę jak żołnierz lub zek, z papierosem w ustach? On też nigdy nie przestał tęsknić” – pisał Jacek Świąder w „Gazecie Wyborczej” (20.01.2017) o najnowszym albumie Marka Dyjaka „Pierwszy śnieg”, który promuje jego zimowa trasa.

Wydany jesienią singiel „Miejsca przedmioty kształty drzwi” był zapowiedzią powrotu Marka Dyjaka do jego korzeni, do pięknej poezji, ważnych tekstów i muzyki w jedynej słusznej dla niego, molowej tonacji. Na płycie „Pierwszy Śnieg” pojawiają się teksty Mirosława Czyżykiewicza, Jana Kondraka, Jacka Musiatowicza i Roberta Kasprzyckiego, które mogą okazać się bliskie ostatnim wydarzeniom z życia Dyjaka.

Oprawa muzyczna w postaci akordeonu (Marek Tarnowski), trąbki (Jerzy Małek), kontrabasu (Michał Jaros), piana (Grzegorz Jabłoński), perkusji (Mateusz Modrzejewski), dały mu potężne pole do interpretacji, co już od lat jest cechą charakterystyczną jego twórczości. Producentem i aranżerem płyty jest wieloletni trębacz Dyjaka – Jerzy Małek.

Wróciłem do moich ukochanych poetów i wierszy. Znów wybrałem pieśni, w które wierzę. Jestem trochę starszy, już po 40-stce i dzisiaj te teksty nie straciły nic na moim ich rozumieniu. Uwielbiam te piosenki śpiewane przez ich autorów i postanowiłem je także zaśpiewać. Pragnę podziękować autorom tych starych, i tych całkiem nowych pieśni, które powstały na tę płytę. Długo szukałem w sobie powodu, by spróbować jeszcze raz być interpretatorem. Śpiewanie swoich postanowiłem odłożyć na później, może na koniec…”.
– Marek Dyjak

Skład:
Marek Dyjak – wokal
Marek Tarnowski – akordeon
Jerzy Małek – trąbka
Michał Jaros – kontrabas
Mateusz Modrzejewski – perkusja

Galeria

Fot. Wojciech Kornet DYJAK – PIERWSZY ŚNIEG – cover sylwester miejski_scroller2_wersja

Video

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury