O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu

Działający przy Białostockim Ośrodku Kultury Dyskusyjny Klub Filmowy „GAG” zaprasza na Wizualna hipnotyczna ucztę, najpiękniejszy film o irańskich wampirach, czyli pokaz filmu “O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu”

23 września godz. 18:30 do kina Forum
bilet: 11 zł
Prelekcja przed i dyskusja po filmie – Maciej Białous

Hit festiwalu Sundance – hipnotyczna i cudownie oryginalna love story o dwóch pokrewnych duszach – samotnej, nieśmiałej wampirzycy i przystojnym śmiertelniku, których drogi krzyżują się w ciemnym zaułku Bad City. Czarno-białe gatunkowe szaleństwo i najpiękniejszy film o wampirach, jaki kiedykolwiek powstał.

Kiedy w zepsutym do szpiku kości Bad City piękna i samotna wampirzyca spotyka jedynego uczciwego mężczyznę w mieście, staje się jasne, że nic już nigdy nie będzie takie samo. Ale czy w miejscu, gdzie przestępczość, narkotyki i prostytucja są na porządku dziennym, może narodzić się prawdziwa miłość? I czy szlachetna krwiopijczyni, która nocami na deskorolce w tradycyjnym irańskim czadorze wymierza sprawiedliwość w zdegenerowanym mieście, odnajdzie szczęście u boku przystojnego śmiertelnika?

Wypływający z osobistych doświadczeń reżyserki, pełen miłości, pasji i szczerości debiut to zarówno opowieść o zakazanej miłości w zdegenerowanym Bad City, społeczny komentarz, jak i jeden z najbardziej oryginalnych filmów o dorastaniu ostatnich lat. W Iranie , gdzie film oglądany jest na tajnych pokazach, szybko zyskał status kultowego, a pytani o niego Irańczycy dumnie wskazują, że Amirpour udowodniła w nim, że wszędzie jest miejsce na miłość.

Po filmie przeniesiemy się do kącika kawiarnianego w foyer kina Forum, gdzie kosztując wybornej herbaty i kawy będziemy prowadzić dyskusję o obejrzanym filmie.
Specjalny wybór herbat na spotkania DKF dostarczy nam sklep Kawa-herbata, znajdujący się w C.H.Park w Białymstoku, lok. 115.
Więcej, pachnących doskonałą kawą i herbatą, informacji znajdziecie tutaj: www.kawa-herbata.com.pl

KAWA_HERBATA

Galeria

o dziewczynie o dziewczynie1 o dziewczynie2 plakat O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu – prowadzenie: Maciej Białous O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu – prowadzenie: Maciej Białous O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu – prowadzenie: Maciej Białous O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu – prowadzenie: Maciej Białous O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu – prowadzenie: Maciej Białous O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu – prowadzenie: Maciej Białous O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu – prowadzenie: Maciej Białous O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu – prowadzenie: Maciej Białous O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu – prowadzenie: Maciej Białous

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury