EDUKACYJNY ROZKŁAD JAZDY – POKAZ FILMU DOKUMENTALNEGO O EDUKACJI W KENII I PANEL DYSKUSYJNY

FUNDACJA PARTNERS POLSKA /EDUCATION EFFECT AFRICA

Katarzyna Tekień

Pomysłodawczyni „Edukacyjnego Rozkładu Jazdy”,absolwentka stosunków międzynarodowych na Uniwersytecie Warszawskim, trenerka antydyskryminacyjna i wrażliwości międzykulturowej. Członkini zarządu Fundacji Partners Polska, gdzie realizuje projekty zwiększające dostęp do wysokiej jakości edukacji w slumsach i obszarach wiejskich w Kenii. Obecnie mieszka w Nairobi.

Edward Thiong’oNgumo

Dyrektor finansowy i administracyjny kenijskiej organizacji pozarządowej Education Effect Africa. Od kilku lat pracuje na rzecz poprawy warunków, w jakich uczą się dzieci w ubogich regionach Kenii. Do 22 roku życia mieszkał w slumsie Mathare w Nairobi.

„Edukacyjny Rozkład Jazdy” to film zrealizowany przez młode Kenijki i Kenijczyków, którzy przeszli przez wszystkie szczeble edukacji i obecnie znajdują się na progu dorosłego życia. Poprzez osobiste historie i bardzo różne doświadczenia związane ze zdobywaniem wiedzy w Kenii oraz autorskie reportaże i wywiady młodzi ludzie opowiadają jak wygląda edukacyjna podróż w ich kraju. Dokument został nakręcony w konwencji podróży autobusem po tętniącym życiem Nairobi. Różne typy szkół na poszczególnych szczeblach edukacyjnej drabiny są kolejnymi przystankami w tej podróży. Widzowie zobaczą pełen kontekst edukacji zilustrowany przez osoby, które same go doświadczyły i teraz pracują na rzecz jego poprawy.

Oba_logotypy_FPP

Galeria

FPP3_600 FPP4_600

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury