FILMS for FOOD: Boginie jedzenia

Wraz z dystrybutorem FILMS for FOOD zapraszamy na pokaz filmu

BOGINIE JEDZENIA

15 marca 2018, godz. 18.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 20 zł – do kupienia w kasie kina i na stronie www.bilety.bok.bialystok.pl

Kolejne wydarzenie w ramach cyklu FILMS for FOOD w całości będzie należeć do kobiet! W programie: pokaz filmu “Boginie jedzenia”, spotkanie z najciekawszymi kobietami lokalnej sceny gastronomicznej oraz mnóstwo niespodzianek!

Boginie jedzenia / The Goddesses of Food / A la recherche des Femmes Chefs
Francja 2016, 106’
reż. Vérane Frédiani

Poznajemy wpływowe i twórcze kobiety, które działają w kulinarnym świecie: szefowe kuchni, cukierni, sommelierki, barmanki… – od fine-diningu i restauracji z trzema gwiazdkami Michelin do streetfoodu. Pokazują one, że poprzez gastronomię można zmieniać świat na lepsze i że kobiety mają tu do odegrania bardzo istotną rolę.

Bohaterki filmu pochodzą z różnych miejsc, ale łączą je podobne motywacje i podobne problemy. Traktują gastronomię jako platformę komunikacji z innymi, możliwość edukacji, poznawania swoich kultur i tradycji, a także wspierania lokalnego biznesu.

Dlaczego kobietom często trudniej przebić się w świecie gastronomii niż mężczyznom? Czy tym środowiskiem rządzą sprawiedliwe reguły? Film przedstawia kilka różnych przykładów i charyzmatycznych postaci – utalentowanych, kreatywnych kobiet.

Galeria

Boginie jedzenia (1) Boginie jedzenia (1) Boginie jedzenia (2) Boginie jedzenia (2) Boginie jedzenia (3) Boginie jedzenia (4)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury