FILMS for FOOD: Knife Skills

Wraz z dystrybutorem FILMS FOR FOOD zapraszamy na kolejną odsłonę kina kulinarnego! Tym razem pokażemy film nominowany w tym roku do nagrody Oscara w kategorii najlepszy dokument krótkometrażowy!

KNIFE SKILLS

3 maja 2018, godz. 18.00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 20 zł – w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl

Przed pokazem: poczęstunek
Po pokazie: dyskusja i niespodzianki
Prowadzenie: Joanna Jakubiuk

Knife Skills
USA 2017, 40′
reż. Thomas Lennon

Jak to jest stworzyć francuską restaurację na najwyższym poziomie? Czy może się to udać jeśli załogę stanowić będą w większości kobiety i mężczyźni, którzy dopiero co opuścili więzienie? Co więcej: żadna z tych osób nigdy wcześniej nie gotowała ani nie podawała do stołu, a wszyscy mają zaledwie dwa miesiące, by się tego nauczyć?

“Knife Skills” przedstawia gorączkowe przygotowania do otwarcia fine-diningowej restauracji Edwins w Cleveland. Wspaniałe potrawy, tajemna francuska terminologia, najwyższa jakość obsługi to wyzwania przed którymi stają byli więźniowie. Przyglądamy się z bliska trzem stażystom oraz założycielowi restauracji, który również ma za sobą trudną przeszłość. Film dokumentuje niezwykle ambitny pomysł na restaurację, która ma nie tylko podejmować gości na najwyższym poziomie ale też dać nowe, lepsze życie ludziom, którzy ją współtworzą. Inspirujące!

Galeria

Knife skills Knife skills_ Knife Skills Poster

BOK Białostocki Ośrodek Kultury