Flaszki i Szlugi – FPA! 2018 afterparty

Po pokazach filmowych w ramach Filmowe Podlasie Atakuje! 2018 – premiera zapraszamy do Famy, gdzie wystąpi pochodzący z Podlasia duet FiS czyli Flaszki i szlugi!

13 października, 21:00, klub Fama
Flaszki i szlugi + MIFI
wstęp wolny

Flaszki i szlugi to połączenie rapu z daleko wybiegającą elektroniką. Król Świata pisze i rapuje, Jordah robi muzykę. Bracia (rodzeni!) mają na koncie albumy: “Kopę lat”, “Fis or die”, “Chyba napewno”, “Nareszcie” oraz dwie EP`ki. Obecnie są przed wydaniem nowego LP “Opór”, gdzie rap łączą z muzyką techno, którego premiera “Oporu” zaplanowana jest na 31 października. Na koncercie w FAMIE duet zagra materiał przedpremierowo!

MIFI to przedstawiciel młodej, ambitnej sceny dub / chill / goa / etno we wschodniej Polsce. Obecnie znany jest z projektu i współpracy z Miss God, Królewski Sound czy też klubem Metro, jak również współtworzy „Tribalanga Festiwal”. Aktualnie możemy go spotkać na chilloutowych scenach psychill, techno czy goa w całej Polsce. Dotychczas zwiedził większość najlepszych klubów w Polsce szerząc swój świat muzyczny. Korzenną muzyką pasjonuje się od dzieciństwa i to właśnie ona stanowi trzon jego muzycznych poszukiwań. Ciekawe jest jednak to, jak w swych setach pomaga postrzegać jamajskie brzmienia w nowoczesny sposób. Subtelnie łączy muzykę organiczną z syntetycznym ambientem, dub-techno, nieraz manewruje nawet na krawędzi glitchu czy idm. Z brytyjskiego techno z końcówki lat 80, jungle, detroit czy współczesnego ambientu potrafi zbudować przestrzeń, w której sprytnie podaje nam egzotyczny rootsowy klimat. Nie jest to jednak w żaden sposób uciążliwe, a wręcz przeciwnie, sprawia że w jego setach nie ma miejsca na monotonie, ale żeby jednak zrozumieć trzeba to usłyszeć.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury