Fotograficzny Atlas Epidemii

Zapraszamy na wirtualną odsłonę wystawy, będącej efektem naszej wiosennej fotoakcji

FOTOGRAFICZNY ATLAS EPIDEMII

20 listopada 2020, od godz. 14.00
miejsce: VirtuRama.pl
dostęp bezpłatny

wystawa dostępna do końca lutego 2021

Wiosną, przy okazji pierwszej fali pandemii, poprosiliśmy Państwa o przesyłanie fotografii, które na bieżąco opowiadałyby osobiste historie związane z nową, trudną dla wszystkich sytuacją.
Otrzymaliśmy zdjęcia dotyczące różnych aspektów życia, które uległy często bardzo drastycznej zmianie. Tematami zdjęć były najczęściej: izolacja, zamknięcie, nowe zakazy i nakazy, czas, zmiany w funkcjonowaniu wielu instytucji, samotność oraz ucieczka w świat przyrody.
WIĘCEJ TUTAJ

Powstał interesujący zbiór fotografii wernakularnej, który przedstawiamy w formie szeroko dostępnej, wirtualnej – za pośrednictwem VirtuRamy.

Choć sytuacja wokół wydaje się obecnie o wiele trudniejsza niż poprzednio, mamy nadzieję, że nie stanie się ona przeszkodą dla twórczości oraz dokumentacji rzeczywistości, w której tu i teraz żyjemy.

Autorzy prac biorący udział w wystawie:
Magdalena Balewicz, Mariusz Bieciuk, Alina Gabrel-Kamińska, Krzysztof Gajewski, Magdalena Gorbacz, Ewa Kołomecka, Paweł Kowalczuk, Nira Lako, Tomasz Lelo, Marcin Makarski, Paweł Nowicki, Marcin Pawlukiewicz, Monika Piskurewicz, Magdalena Płońska, Witalis Puczyński, Antoni Rakowski, Aneta Stabińska, Illia Tsalyk, Beata Wilczyńska, Magda Właszek, Piotr Znaniecki

fot. w wydarzeniu – Alina Gabrel-Kamińska

VirtuRama.pl Internetowa Galeria Fotografii została stworzona przez Kasię i Michała Hellerów. “Na pomysł stworzenia galerii, którą można zwiedzać bez ruszania się z domu wpadliśmy w czasie kwarantanny – wtedy, gdy jeszcze nie mogliśmy wychodzić, wtedy kiedy marzyliśmy o wernisażach, wyjściach, obcowaniu z artystami. Virturama – miejsce bez fizycznego adresu, z wystawami do zwiedzania w trakcie polegiwania na kanapie to spełnienie tych marzeń. Za pośrednictwem tej witryny możecie oglądać zdjęcia najlepszych fotografów jakich znamy i słuchać tego co mają o swojej pracy do powiedzenia.”
Zaproszenie Kasi i Michała jak dotąd przyjęli Piotr Jaxa, Tomasz Lazar, Chris Niedenthal, Tomek Sikora, Andrzej Świetlik i Wojtek Wieteska.
Na stronie VirtuRamy można też oglądać naszą wystawę pokonkursową “Człowiek obok mnie”.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury