Frey-Lech Trio: Białystok moje miasto

Zapraszamy na koncert w ramach obchodów 75. rocznicy powstania w getcie białostockim „Białystok pamięta”:

Frey-Lech Trio: Białystok moje miasto

17 sierpnia 2018, godz. 18:30
Białostocki Ośrodek Kultury / Centrum im. Ludwika Zamenhofa, ul. Warszawska 19
wstęp wolny

Zespół Frey-Lech Trio powstał w 2011 roku w Białymstoku z inicjatywy Lecha Mazurka, zafascynowanego pięknem muzyki żydowskiej w jej klezmerskiej odsłonie.

Skład zespołu:
Katarzyna Breczko – absolwentka łódzkiej Akademii Muzycznej im. G.K. Bacewiczów i Studium Pedagogiczno-Psychologicznego przy Akademii Muzycznej w Łodzi. Chórzystka Opery i Filharmonii Podlaskiej (2006-2007). Nauczyciel dyplomowany muzyki i zajęć artystycznych. Edukatorka zajęć wokalnych i miłośniczka muzyki żydowskiej. W 2015 roku zrealizowała projekt „Shalom na Kamiennej”, śpiewając z młodzieżą przeboje muzyki żydowskiej. W 2016 roku otrzymała nagrodę Przewodniczącego Rady Miasta Białystok dla wyróżniających się Nauczycieli – Animatorów Kultury.
Joanna Gryko – absolwentka Akademii Muzycznej w Warszawie, wieloletnia koncertmistrz i solistka Opery i Filharmonii Podlaskiej, muzyk orkiestrowy i kameralistka. Obecnie stały członek zespołów: Duet Jo-anna, Trio Romantico, Trio Aclassico i Podlaskiej Orkiestry Salonowej. Gra wszechstronny repertuar (muzyka klasyczna, operowa, rozrywkowa). Koncertuje w kraju i za granicą. Współtworzy programy edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Ma na koncie dwie płyty: Romanse Rosyjskie z zespołem Trio Romantico i Fantazja księżycowa z Duetem Jo-Anna.
Lech Jan Mazurek – szef zespołu, kompozytor, aranżer grający na akordeonie cyfrowym. Absolwent Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie. Dyrektor Objazdowej Szkoły Muzycznej, założyciel i prezes Fundacji Muzyczne Barwy Podlasia. Pasjonat edukacji muzycznej dzieci i młodzieży, instruktor kilku zespołów. W 2012 roku z Frey-Lech Trio nagrał płytę z muzyką instrumentalną. Dwa lata później, ze swoim młodzieżowym składem Młoda Folkowa KREW – klezmerską płytę Ze moce chen be ainai. W 2015 roku stworzył muzykę do filmu Tomasza Wiśniewskiego Piękny czas. W 2017 roku, z zespołem Frey-Lech Trio nagrał w Synagodze w Tykocinie drugą pytę Mój dom to był Białystok.

pełny program obchodów 75. rocznicy powstania w getcie białostockim


BOK Białostocki Ośrodek Kultury