FUTURE SHORTS SPRING SEASON 2016

FUTURE SHORTS SPRING SEASON 2016
8 czerwca 2016 // kino Forum // godz. 18:30 // bilet 12 zł

Wiosenne przesilenie już dawno za nami, więc najwyższy czas na nową odsłonę sezonowej selekcji FUTURE SHORTS! Z przyjemnością prezentujemy polskiej publiczności 7 krótkich filmów z całego świata, których świeżość i różnorodność zaskoczy nawet najbardziej wymagających widzów. W zestawie znalazły się produkcje wyróżniane i nagradzane na międzynarodowych festiwalach, m.in. na Festival de Cannes, London Short Film Festival, Clermont Ferrand Short Film Festival, czy Sundance Film Festival. Czy jedno przypadkowe wydarzenie może mieć wpływ na całe nasze życie? Bohaterowie, których losy zobaczymy na ekranie, wydają się odpowiadać twierdząco. Nieważne, czy chodzi o niewinny romans z koleżanką z branży hotelowej, utratę bliskiej osoby, czy nagły przebłysk geniuszu na kacu w trakcie rodzinnego lunchu – każde zdarzenie stanowić może punkt zwrotny, po którym nic już nie będzie takie samo.

Program:

Leidi
reż. Simon Mesa Soto
dramat / Kolumbia 2014 / 16 min
Leidi mieszka z matką i dzieckiem. Jej chłopak, Alexis, zniknął parę dni wcześniej. Leidi dowiaduje się, że był on widziany z inną dziewczyną. Nie spocznie, dopóki nie odnajdzie ojca swojego dziecka.
WINNER Palme d’Or – Short Film Competition Festival de Cannes
WINNER Youth Jury Prize, Gijon International Film Festival
WINNER Best UK Short, London Short Film Festival
WINNER Best Fiction Short, Best Screenplay Bogota Short Film Festival
WINNER Best Short Film, The Columbian International Film Festival New York

Sunday Lunch
reż. Céline Devaux
animacja / Francja 2015 / 13 min
Niedziela. James obserwuje swoją rodzinę podczas obiadu. Zadają mu pytania, jednak nie słuchają odpowiedzi. Dają mu rady, lecz sami się do nich nie stosują. W jednej chwili są mili, w drugiej wymierzają mu policzek. To normalne – to przecież niedzielny obiad.
WINNER Special Jury Prize at Clermont Ferrand Short Film Festival
WINNER SACD Award for Best French-Speaking Animation at Clermont Ferrand Short Film Festival

Perfection is Forever
reż. Mara Tirfu
dokument / Rumunia 2015 / 18 min
Czy Supermanowi wypada palić papierosy? W tym pełnym intymności dokumencie poznamy kulisy zawodu Supermana, z którym można zrobić sobie zdjęcie na Bulwarze Hollywood. Filmowe alter ego superbohatera sprawia, że jego ciało zdaję się mieć nadludzkie siły.
Nominated Silver Eye award

Rationale – Fast Lane
reż. Luke Monaghan
teledysk / Wielka Brytania 2015 / 3 min
Starszy mężczyzna próbuje pozostać na powierzchni życia, mierząc się z trudami codzienności. Muzyczna podróż, w której słychać wpływy sięgające od Morrisseya po Drake’a.

Hole In My Heart
reż. Mees Peijnenburg
dramat / Holandia 2015 / 9 min
19-letni Henri traci brata w wypadku samochodowym. Niektóre wydarzenia zamieniają wszystko w ciszę. I nic nie ma już sensu. Jak gdyby wszystko się zacięło i rozpadło na kawałki.
Best International Short Film nomination at Raindance Film Festival
Official Selection Short Film Award nomination BFI London Film Festival

Edmond
reż. Nina Gantz
animacja / Wielka Brytania 2015 / 10 min
Edmond udaje się w podróż w głąb siebie by dociec genezy swoich skłonności. Analizuje swoje zachowania poczynając od okresu dorosłego, przez młodzieńczy czas miłosnych podbojów, dziecięce momenty zawierania przyjaźni, poznawanie pierwszych zabawek, aż do wnętrza matczynego brzucha.
WINNER Jury Prize at Sundance Film Festival (2016)
WINNER BAFTA best British Short Animation (2016)

Łączny czas: 83 min

Galeria

fs spring

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury