Future Shorts Summer 2017

FUTURE SHORTS SUMMER 2017
21 sierpnia | kino Forum | godz. 20:30 | bilet 14 zł

Przyjaźń, miłość, rodzina, muzyka – tematy uniwersalne, a jednocześnie zawsze aktualne i dotyczące każdego z nas. Future Shorts Summer porusza te kwestie w postaci błyskotliwej selekcji ośmiu międzynarodowych krótkich filmów – czterech
fabularnych, dwóch dokumentalnych oraz dwóch teledysków. Będzie rozrywkowo jak na lato przystało, ale i z subtelną nutą dystansu do świata i samego siebie.
Ważne info – zestaw z polskimi i angielskimi napisami. Czas trwania 96 minut.

Little Cub – Too much love
reż. Lily Rose Thomas, UK 2017, teledysk, 4 min.
Współczesna moralizująca opowieść dnia codziennego, z wyjątkiem tego, że brak w niej morału. Podobnie jak Dzień Świstaka, z którego nie wynika żadna nauka i tak naprawdę nic się nie zmienia.

Madre
reż. Simón Mesa Soto, Kolumbia 2016, fabuła, 14 min.
16-letnia Andrea opuszcza rodzinną okolicę na wzgórzach Medallin, aby wziąć udział w castingu do filmu porno.

The Committee
reż. Jenni Toivoniemi i Gunhild Enger, Finlandia/Norwegia
2016, komedia, 14 min.
Zjazd przedstawicieli krajów nordyckich. Trzej delegaci z Finlandii, Norwegii i Szwecji stają w obliczu wyzwania związanego z odjęciem demokratycznej decyzji – czy uda im się dojść do porozumienia w kwestii wyboru uniwersalnego symbolu nordyckiego?

Half Man
reż. Kristina Kumrić, Chorwacja, 2016, fabuła, 20 min.
Mia i Lorena jednoczą się z ojcem po kilku miesiącach, które spędził w więzieniu jako jeniec wojenny. Rodzina w końcu będzie razem, ale odnalezienie spokoju i radości okaże się trudniejsze niż oczekiwania.

HAIM – Right now
reż. Paul Thomas Anderson, USA 2017, teledysk, 5 min.
Znany ze swoich energetycznych występów zespół HAIM, obserwujemy podczas nagrania utworu “Right now”. Teledysk został wyreżyserowany przez nominowanego do Oscara, Paula Thomasa Andersona.

Jacked
reż. Rene Pannevis, UK 2015, fabuła, 15 min.
Waylen i Russel są złodziejami samochodów, ale kiedy odkrywają coś o znacznej wartości osobistej, zmagają się z moralnym dylematem.

Light in dark places:
The refugee crisis in Greece
reż. Lily Cole, UK 2017,
dokument, 12 min.
Krótki film dokumentujący oddolną reakcję na kryzys uchodźczy w Samos, w Grecji: nadzwyczajne akty heroizmu wykonywane w odpowiedzi na porażki instytucjonalne.

Oor Wally
reż. Martin Lennon, Szkocja 2017, dokument, 12 min.
Eleonor jest matką 8-latka i babcią 7-latka. Od 16 lat wciela się także w postać Wally the Warrior, szkockiej unikatowej maskotki futbolowej.

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury