GRAND PRESS PHOTO

Białostocki Ośrodek Kultury i magazyn „Press” zapraszają na wystawę najlepszych zdjęć prasowych z konkursu Grand Press Photo 2017

Wernisaż 9 stycznia 2018, godz. 17:00, wstęp wolny
Galeria BOK – Białostocki Ośrodek Kultury, ul. Legionowa 5, Białystok
Wystawa czynna do 31 stycznia

Magazyn “Press” od 2005 roku organizuje Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej GRAND PRESS PHOTO.
Jego celem jest promowanie polskiej fotografii prasowej. Grand Press Photo jest konkursem dla zawodowych fotoreporterów pracujących w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych oraz dla freelancerów. Wyjątkowość konkursu polega na tym, że uczestnicy poddają się ocenie fachowca światowej klasy. Co roku przewodniczącym jury, do którego należy decydujący głos przy wyborze nagrodzonych prac, jest zwycięzca World Press Photo.

To najbardziej prestiżowy konkurs fotografii prasowej w Polsce, za sprawą 13 lat historii i przewodniczącego jury, którym co roku jest inny światowej sławy fotograf, laureat konkursu World Press Photo. Po każdej edycji występuje około 1900 publikacji na temat konkursu i wystaw w mediach ogólnopolskich i lokalnych (prasa, radio, tv, Internet). Wszystkie finałowe zdjęcia można obejrzeć podczas wystawy Grand Press Photo, która odwiedza rokrocznie około 16 miejsc w Polsce i ściąga ponad 130 tys. widzów.

W tym roku gościem specjalnym i przewodniczącym jury był laureat World Press Photo – FRANCESCO ZIZOLA.

Wystawa prezentuje około 200 zdjęć z 5 tys. nadsyłanych co roku do konkursu.

Na 15 ekspozytorach wystawy można obejrzeć fotografie nagrodzone w kategoriach: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Portret, Kultura i rozrywka, a także zwycięski projekt długoterminowy. W tym roku nagrodzono również zdjęcia w nowym konkursie – Portfolio, skierowanym do młodych adeptów fotografii, uczniów szkół fotograficznych.

Te wyjątkowe prace wybrane przez jury spośród kilku tysięcy nadesłanych na konkurs prezentowane będą do 31 stycznia 2018 roku w  Galerii BOK – Białostockiego Ośrodka Kultury.

Zapraszamy!

Organizatorzy: Białostocki Ośrodek Kultury, magazyn „Press”
Patron medialny: BialystokOnline.pl

www.grandpressphoto.pl

 

Galeria

Zdjęcie Roku
Autor: Anna Bedyńska

Zdjęcie Roku Autor: Anna Bedyńska

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14

BOK Białostocki Ośrodek Kultury