GRUFF! Przytuła & Kruk vs Maciej Kudła

GRUFF!
Przytuła & Kruk vs Maciej Kudła

GRUFF! to ultra-formacja powstała z bluesowego duetu Przytuła & Kruk, po to, by burzyć konwenanse muzyczne, mieszać i niszczyć wszelkie schematy. Fuzja akustycznego tandemu z pełnym energii perkusyjnym graniem Maćka Kudły dała zadziwiający efekt. Na ich koncertach można zasmakować różnych klimatów: od nastrojowych bluesowych ballad, poprzez swingowe parodie, aż do ciężkich (momentami nawet heavy metalowych) brzmień. Brzmienie tradycyjnych, akustycznych instrumentów (gitara rezofoniczna i 12-strunowa) Tomka Kruka zmienia się nie do poznania po przepuszczeniu przez elektroniczną machinerię. Rasowy, „czarny” głos Bartka Przytuły przybiera najróżniejsze barwy, od jazzowego scatu po heavy-metalowy krzyk. Wszystko to jest zamknięte w ramy przez perkusję Maćka Kudły, który z nieziemskim refleksem i precyzją reaguje na kolegów, zaskakując co chwila nowymi rytmami.

W lutym zespół wydał debiutancką płytę live „LIFFE”.

Skład:

Bartek Przytuła – wokal, harmonijka, kazoo
Tomek Kruk – elektryczna gitara dobro, 12-strunowa
Maciek Kudła – perkusja

OSIĄGNIĘCIA:

  • Wokalista Bartek Przytuła laureatem ankiety BLUES TOP 2013 w kategorii Wokalista Roku,
  • Perkusista Maciek Kudła uczestniczy w 2013 roku Warwick Bass Camp w charakterze muzyka sesyjnego, gdzie ma okazję współpracować z wieloma sławami muzyki rozrywkowej, tj. Victor i Regi Wooten, John Patitucci, Andy Irvine, Steve Bailey, Alphonso Johnson, T. M. Stevens,
  • Wokalista, Bartek Przytuła, laureatem ankiety BLUES TOP 2012 w kategorii Wokalista Roku,
  • Laureat ankiety BLUES TOP 2010 (w duecie Przytuła & Kruk) w kategorii Odkrycie roku,
  • (Przytuła&Kruk) Zwycięstwo w Polish Blues Challenge w listopadzie 2010 oraz wygrana w polskich eliminacjach do International Blues Challenge 2011 w Memphis, USA – najbardziej prestiżowego konkursu artystów bluesowych na świecie!
  • (Przytuła&Kruk) Zwycięstwo w konkursie małej sceny podczas XXX edycji najpopularniejszego festiwalu bluesowego w Polsce – RAWA BLUES Festiwal oraz występ na głównej scenie w roku 2010.

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury