Grupa Przejściowa: R.A.M.A….

Zapraszamy na spektakl Grupy Przejściowej “R.A.M.A.…”, którego premiera odbywa się w ramach XXX Festiwalu Dni Sztuki Współczesnej!

28.05, godz. 19.30 – PREMIERA
29.05, godz. 19.30 – spektakl
SDK DanceOFFnia, ul. Zwycięstwa 8/1 lok. 10, sala A
bilety: 15 zł (przedsprzedaż), 25 zł (w dniu spektaklu) do kupienia w kasie kina Forum (ul. Legionowa 5), na stronie: www.bilety.bok.bialystok.pl oraz na godzinę przed spektaklem w SDK DanceOFFnia

Bez znaczenia, choć nie bez sensu. Sens znajdziesz sam(a). Włóż go, jak cenne zdjęcie lub ważny dla Ciebie obraz, w niezwykłe obramowanie przygotowane przez artystów. Spektakl pozwoli Ci na swobodną interpretację. Nie musisz myśleć, co autor miał na myśli, bo autor nie nadał ruchom tanecznym żadnego znaczenia symbolicznego ani intelektualnego.
Taniec jest tutaj nie kompletnym obrazem, a obramowaniem – zaledwie określa fizyczny kształt i rozmiary umieszczonych w nim znaczeń. Wpisany w nie obraz pozostanie Twoim własnym przeżyciem, zależnym od Twoich emocji, doświadczeń i potrzeb. Ich ramę stworzy taniec, modyfikowany przez zmianę przyłożonej energii, czasu trwania ruchu oraz przestrzeni, w której się odbywa.

Koncepcja i choreografia: Karolina Garbacik
Muzyka:  Natasza Topor
Wykonanie: Alicja Gościewska, Anna Łaskarzewska, Patrycja Kozłowska, Katarzyna Daszuta, Klaudia Nierodzik
Produkcja: Białostocki Ośrodek Kultury, Podlaskie Stowarzyszenie Tańca, Studio Działań Kreatywnych DanceOFFnia

Karolina Garbacik – choreografka, pedagożka tańca, animatorka kultury, tancerka, wykładowczyni i instruktorka. Założycielka i właścicielka DanceOFFnia Studio Działań Kreatywnych oraz członkini Zarządu Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca. Jako choreografka zrealizowała kilkadziesiąt spektakli tanecznych (m.in. „Drzwi zamknięte”, „Uroda życia”, „Opera in vivo”) i krótkich form (etiudy, miniatury), w tym nagradzany m. in. w Szanghaju „Mikrokosmos. Kompozycje” (wraz z BTL). Spektakle w jej choreografii pokazywane były na festiwalach tanecznych w Polsce i za granicą. Współpracuje m.in. z  Białostockim Teatrem Lalek, Teatrem Maska w Rzeszowie, Teatrem Banialuka w Bielsku-Białej. Pomysłodawczyni i organizatorka projektów artystycznych Podlaskiego Stowarzyszenia Tańca (Festiwal Kalejdoskop, Free Mind). Uczestniczka Wyższej Szkoły Sztuk Performatywnych przy Śląskim Teatrze Tańca w Bytomiu. Laureatka Złotych Kluczy 2008 (nagrody redakcji „Kuriera Porannego”), dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku. Otrzymała Nagrodę Artystyczną Prezydenta Miasta Białegostoku w dziedzinie tworzenia i upowszechniania kultury, Świadectwo Otwartego Umysłu.

Natasza Topor – wokalistka, tekściara, kompozytorka. Na swoim koncie ma trzy autorskie płyty: „samolotność” z zespołem Pif Paf (2009), „kobiety mego życia” (2013) oraz „czułe miejsca” z zespołem Białka (2015).  Tworzyła i wykonywała muzykę do spektakli teatralnych i tanecznych, m.in.: „Epifanie” (2004), „Uroda życia” (2013), „Od minus 18 stopni w Białymstoku do minus 7 w Trójmieście” (2014), „Matylda R.” (2014), „Moral insanity” (2015). Założycielka awangardowej grupy Matka z dzieckiem (2012). Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Białystok oraz Marszałka Województwa Podlaskiego. Zakochana w wolności, czułości i pracy z oddechem.

Brak komentarzy

Bądź pierwszy i rozpocznij dyskusję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


BOK Białostocki Ośrodek Kultury