Grupa Studnia O. – Warsztat opowiadania historii (dla dorosłych)

W ramach festiwalu Wschód Kultury/Inny Wymiar zapraszamy na Inny Wymiar Społeczności

Grupa Studnia O. – Warsztat opowiadania historii (dla dorosłych)

27 sierpnia, godz. 14:00
BOK/CLZ, ul. Warszawska 19
udział bezpłatny, obowiązują zapisy: tel. 85 67 67 367 lub osobiście w kasie CLZ
czas trwania: 2h

realizator: Białostocki Ośrodek Kultury

 

Zabawa w opowiadanie historii: baśni i legend, które mogą się splatać z opowieściami z życia wziętymi i tymi z wyobraźni. Uczestnicy będą razem z prowadzącymi rozwijać baśniowe fabuły, odgadywać zagadki, wymyślać zakończenia. Opowiadaniu będzie towarzyszyło wspólne śpiewanie i zabawa z rytmem. W czasie zajęć uczestnicy poznają i razem zagrają na instrumentach z różnych stron świata, takich jak: balafon, ngoni, didjeridoo, djembe, drumla czy bęben obręczowy.

Warsztat adresowany jest do osób dorosłych, które chcą się nauczyć sztuki opowiadania. Polecamy szczególnie rodzicom, dziadkom, nauczycielom, animatorom kultury.

Prowadzenie: Grupa Studnia O. w składzie: Jarek Kaczmarek – opowiadacz, muzyk i autor książek dla dzieci, prowadzący warsztaty opowiadania dla dzieci i dorosłych, współpracujący z Domem Spotkań z Historią, Państwowym Muzeum Etnograficznym czy Mazowieckim Instytutem Kultury w Warszawie; Gwidon Cybulski – wokalista i multiinstrumentalista specjalizujący się w grze na instrumentach etnicznych: balafonie, ngoni, djembe oraz na gitarze i organkach; twórca piosenek i muzyki w zespołach Gadająca Tykwa, Wielbłądy, Radio Samsara, Mosaic; aktor w teatrze Małego Widza w Warszawie.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury