Hot Summer Shorts

HOT SUMMER SHORTS
10 lipca | kino Forum | godz. 20:30 | bilet 14 zł

Najgorętszy pokaz krótkich metraży tego lata! W tym sezonie prezentujemy program złożony z pięciu międzynarodowych, komediowo-przygodowych filmów z przymrużeniem oka, bo jak wiadomo lato to idealny czas na rozrywkę pełną parą! W programie obejrzymy m. in. komedię o nietypowych nastolatkach żyjących w społeczeństwie o odwróconych rolach kulturowych, francuski film przygodowy o wędrownym pchlim cyrku, panoramę Turcji z punktu widzenia imprezujących nastolatków oraz ironiczną, a jednocześnie wybitnie zabawną i prawdziwą wariację na temat stereotypów dobrego macierzyństwa. Ważne info – zestaw z polskimi i angielskimi napisami. Czas trwania 84 minut.

Une vie de chien (Dog’s Life)
reż. Thierry Gracia, Francja, 2016, fabuła, 21 min.
Francuski film przygodowy, okraszony czarnym humorem. Mistrz John i jego pomocnik Arigo żyją z zysku, jaki przynosi im pchli cyrk. Na mocy zawartego między nimi paktu, Arigo musi karmić pchły swoją krwią. Pewnego dnia, młodzieniec odkrywa mroczny sekret mistrza…

La disco resplandece (The Disco Shines)
reż. Chema Garcia Ibarra, Turcja/Hiszpania 2016, fabuła, 12 min.
Kwietniowa sobota. Cień rozprzestrzenia się nad górami, zachodzi słońce. Pięciu chłopaków szykuje się na wieczór: mają alkohol, samochód i muzykę. Nieistotne, że dyskoteka została zamknięta lata temu.

Girls & Boys
reż. Ninja Thyberg, Szwecja, 2015, fabuła, 30 min.
16-letni Nour jest nastolatką, której największym pragnieniem jest stracenie dziewictwa. Nie potrafi rozmawiać z chłopakami, więc jak ma sprawić, by ktoś chciał się przed nią rozebrać? Girls & Boys to młodzieżowa komedia odbywająca się w świecie, w którym odwrócone są role kulturowe.

Moms on Fire
reż. Joanna Rytel, Szwecja/Polska 2016, animacja, 12 min.
Jak to jest być w zaawansowanej ciąży na cztery dni przed porodem? Masz ochotę się zabawić, ale twój chłopak i tak jest nudziarzem. I wtedy to się staje. Jesteś w ciąży. Znowu. Ohyda!!!

Moby
reż. Sebastien Hann, Szwajcaria, 2016, fabuła, 7 min.
Samotność potrafi być nie do zniesienia. Co robisz, gdy opuszcza cię ostatni przyjaciel? Trzeba wypełnić pustkę, jaka po nim zostaje. Tragikomiczna opowieść o ludzkiej potrzebie nawiązywania relacji.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury