Jak zostałem Superłotrem + spotkanie online z Krzysztofem Ostrowskim

W ramach Festiwalu ¿UNDERGROUND/INDEPENDENT? zapraszamy na film i spotkanie online z reżyserem Krzysztofem Ostrowskim!

JAK ZOSTAŁEM SUPERŁOTREM

31 marca 2022, godz. 18:15
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 13 zł – w kasie kina i na bilety.bok.bialystok.pl

Prowadzenie spotkania: Andrzej Kłopotowski, dziennikarz w białostockiej „Gazecie Wyborczej”

Jak zostałem Superłotrem
Polska 2022, 78′
reż. Krzysztof Ostrowski

Animowana produkcja w reżyserii Krzysztofa Ostrowskiego – byłego wokalisty kultowego zespołu Cool Kids Of Death, reżysera teledysków, rysownika, twórcy animacji i komiksów, wykładowcy na łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego.
Trzynastoodcinkowy serial wyprodukowany przez Studio Animoon imponuje ścieżką dźwiękową, pełną utworów takich artystów jak: 19 Wiosen, Już Nie Żyjesz, Koza, Król, L.Stadt, Zdechły Osa X Odjutraniepale, Myslovitz, Niechęć i Stara Rzeka. Imponuje także obsadą – w głównej roli bowiem usłyszymy Janusza Chabiora!

Fabułę tworzy opowieść o losach dwójki bohaterów, Supełotra – niegdyś popularnego czarnego charakteru oraz jego syna Superłotra Juniora – nieśmiałego i zamkniętego w sobie nastolatka. Na przestrzeni 13 odcinków, których akcja dzieje się w Łodzi, Superłotr i Superłotr Junior zmagają się z codziennością i zastanawiają się, jak przejąć kontrolę nad światem.

Ich metody działania są skrajnie odmienne. Ojciec gorączkowo stara się zarobić na życie i z twarzą kontynuować łotrzykowską karierę, która w realiach prezentuje się dość chaotycznie, tymczasem syn w zaciszu swojego pokoju cierpliwie konstruuje idealny plan zagłady świata. Junior, poza szkołą – gdzie narażony jest na zaczepki większych od siebie rówieśników, w końcu odkrywa w sobie nadnaturalne supermoce, dzięki którym jest w stanie wpływać na ciała fizyczne. Jednak by móc z nich skorzystać potrzebuje swojego ojca, który pewnego popołudnia staje się katalizatorem jego niezwykłej mocy.
Wspólnymi siłami ojciec z synem doprowadzą do sytuacji, w której świat zwróci na nich uwagę i odda im zasłużony szacunek.


BOK Białostocki Ośrodek Kultury