Jan Mela: Spotkanie z Jaśkiem

Zapraszamy na spotkanie w ramach 7. Festiwalu Kultur i Podróży “Ciekawi Świata”!

Jan Mela: Spotkanie z Jaśkiem

22 października 2017, godz. 19.30
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 10 zł – do kupienia w kasie kina Forum, kasie BOK/CLZ (ul. Warszawska 19) i online: www.bilety.bok.bialystok.pl

Podczas spotkania Jan Mela opowie o swoich podróżach i związanych z nimi przeżyciach, zwłaszcza w kontekście motywacji słuchaczy do otwierania się na świat, ludzi, kulturę, wiedzę i podróże.

Jan Mela – urodził się w 1988 roku w Gdańsku, wychował w Malborku. W 2002 roku, mając 13 lat, uległ ciężkiemu wypadkowi. W wyniku porażenia prądem stracił rękę i nogę. Dwa lata później, z polarnikiem Markiem Kamińskim, wyruszył na wyprawę na Biegun Północny i Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Elbrus, Kilimandżaro, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon. Porusza się na protezie nogi, nie używa protezy ręki.

W 2009 roku założył Fundację Poza Horyzonty, pomagającą osobom po amputacjach w zakupie protez i powrocie do aktywnego życia. Zdobywca wielu prestiżowych nagród w dziedzinie sportu i działalności prospołecznej. Od kilku lat prowadzi szkolenia motywacyjne dla firm. W wolnych chwilach podróżuje autostopem, robi zdjęcia w pustostanach, szyje na maszynie i chodzi na slackline.

cały program festiwalu

Galeria

Janek Mela www Jan Mela Janek Mela

BOK Białostocki Ośrodek Kultury