Jazz na BOK-u: Bolewski & Tubis – Obywatel Jazz

W ramach cyklu Jazz na BOK-u zapraszamy na koncert

Bolewski & Tubis: Obywatel Jazz

4 listopada 2022, 19:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 40 zł / przedsprzedaż, 50 zł / w dniu koncertu – w kasach kina Forum i Centrum im. Ludwika Zamenhofa oraz na bilety.bok.bialystok.pl

Bolewski & Tubis to wyjątkowy i oryginalny w skali kraju duet: Radosław Bolewski – wokal, perkusja oraz Maciej Tubis – fortepian i syntezator basowy. Ich muzyka określana jest jako wysmakowany balans między jazzem a muzyką pop w odważnej improwizowanej odsłonie. Mają na koncie doskonale przyjęty projekt “Obywatel Jazz” poświęcony twórczości Grzegorza Ciechowskiego, z którym od 2021 roku koncertują w wielu miastach Polski.

Program “Obywatel Jazz” umacnia pamięć o nieodżałowanym Grzegorzu Ciechowskim. Jego muzyka inkarnuje się w sztuce innych artystów. Bolewski & Tubis postanowili przypomnieć część repertuaru Obywatela G.C. i Republiki w wyjątkowych, pełnych energii i improwizacji aranżacjach.

Zespół wydał także dwie autorskie płyty: “Lunatyk 2018” i “Bez końca” 2020 doskonale przyjęte przez publiczność i dziennikarzy muzycznych.

“Koncerty i spotkania z publicznością dają nam najwięcej satysfakcji, a słuchacze mówią, że na scenie tworzymy tyle dźwięków, ile musiałby zagrać kwartet” – mówią o sobie.

 

Galeria

Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (1) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (2) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (3) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (4) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (5) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (6) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (7) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (8) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (9) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (10) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (11) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (12) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (13) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (14) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (15) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (16) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (17) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (18) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (19) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (20) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (21) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (22) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (23) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (24) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (25) Bolewski i Tubis-Obywatel Jazz_fot M_Pawlukiewicz (26)

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury