Jerrys Fingers / Micke Bjorklof & The Blue Strip / Sugar Ray & The Bluetones feat. The Boston Blues All-Stars

Zapraszamy na wyjątkowy koncert w ramach 32. Jesieni z Bluesem!

Jerrys Fingers (PL)
Micke Bjorklof & The Blue Strip (FI)
Sugar Ray & The Bluetones feat. The Boston Blues All-Stars (USA)

25.11.2016, godz. 18.00
sala Forum, ul. Legionowa 5
bilet: 50 zł – w kasie kina Forum oraz online

Jerrys Fingers
Sześciopalczasta bluesowa formacja powstała w 2011 roku w Jaworznie. Swoją twórczością nawiązuje do złotej ery rock’n’roll’a i boogie woogie, czyli muzyki lat 50 i 60. Inspiracje czerpie z licznych odmian bluesa, takich jak west coast blues, jump blues. Niezależnie od tego, czy podczas koncertów gra własne kompozycje, czy interpretacje klasyków gatunku, porywa słuchaczy swoją energią i spontanicznością do świetnej zabawy.
Jerry’s Fingers występowali na wielu festiwalach, takich jak: Rawa Blues Festiwal, Jimiway Blues Festival, Polish Boogie Festival. Mają na koncie nagrody i wyróżnienia zdobyte podczas przeglądów w ramach festiwali: Blues nad Bobrem, Imielin Blues Festiwal, Galicja Blues Festiwal, Festiwal BLusowo, Blues na Siewierskim Zamku. Wydali debiutancką EP „Welcome to fabulous Jerry’s Fingers World!”, która zyskała znakomite recenzje, zajmując m.in. 5 miejsce w plebiscycie „Bluesowa płyta roku 2013” według portalu bluesonline.pl.
W lipcu 2016 roku ukazał się pierwszy pełny album zespołu „Rockin’ Fury”, zawierający 11 autorskich kompozycji. Gościnnie zagrali na nim: Michał Cholewiński / Boogie Boys, oraz Borys Sawaszkiewicz / Big Fat Mama, Jan Gałach Band i Chango. Podczas Jesieni można będzie usłyszeć materiał z tego krążka.

Kamil Maliszewski – wokal
Jerzy „Jerry” Szyja – bas, kontrabas
Piotr Szencel – harmonijka
Adam Bisaga – saksofon
Przemek Celeban – gitara
Seweryn Piętka – perkusja

jerrysfingers.pl

Micke Bjorklof & Blue Strip – pierwszy koncert w Polsce!

Wokale jak dynamit, oprawione w światowej klasy brzmienie gitarowe! – Przegląd Bluebird, USA

Renomowana muzyczna marka w Finlandii i całej Skandynawii, gdzie Micke Bjorklof & Blue Strip są Ambasadorami Bluesa od ponad 25 lat, rozgrzewając publiczność zarówno w przydymionych klubach, jak i na scenach wielkich festiwali. Grali na większości europejskich scen, w obecności B.B. Kinga, The Fabulous Thunderbirds, Solomon Burke, Roberta Planta i wielu innych.
Zespół powstał w 1991 roku z inicjatywy lidera i wokalisty Micke Bjorklofa i basisty Seppo Nuolikoskiego. Po kilku niewielkich roszadach na początku, skład zespołu nie zmienił się od ponad 15 lat. Na początku Micke Bjorklof & Blue Strip byli akustyczną grupą rockową, wykonującą głównie covery, ale z biegiem czasu zaczęli tworzyć autorskie kompozycje, dla których inspiracją był blues. Ich przedostatni album, a zarazem pierwsze międzynarodowe wydawnictwo – „After The Flood” (2013) – został nagrany w Nowym Orleanie i wyprodukowany przez Marka Binghama. Od słuchaczy audycji „Bluesminister” w Radio Suomi, YLE oraz National Broadcasting Company, otrzymał on nominację na najlepszy bluesowy album roku 2013 w Finlandii. Ostatni album zespołu, „Ain’t Bad Yet” (2015) odniósł, jak dotychczas, największy sukces. Pojawił się na listach przebojów wielu stacji radiowych, od Finlandii aż po USA, Australię, Francję i Wielką Brytanię. Otrzymał też wiele nagród, m. in. za Najlepszy Bluesowy Album 2015, przyznaną przez Radio YLE.

Micke Bjorklof – wokal, harmonijka, gitara
Lefty Leppanen – gitara elektryczna, stalowa gitara „National”
Teemu Vuorela – perkusja
Seppo Nuolikoski – bas, wokal
Timo Roiko-Jokela – perkusja, cyfrowy sterownik perkusji MalletKAT

http://www.mickebjorklof.com/

Sugar Ray & The Bluetones feat. The Boston Blues All-Stars with Anthony Geraci, Michelle Wilson and Darrell Nulisch – na jedynym koncercie w Polsce!

Nie ulega wątpliwości, iż Anthony Geraci urodził się, by grać bluesa oraz improwizować tak doskonale, że opanował do perfekcji każdy styl w gatunku Henry L. Carrigan, Jr.

Anthony Geraci – pianista, kompozytor, jeden z najbardziej wpływowych muzyków bluesowych XX wieku. Jest członkiem Sugar Ray & Bluetones oraz Ronnie Earl & the Broadcasters. Wielokrotnie nominowany do nagród Blues Music Awards i Grammy. Współpracował z wieloma muzycznymi legendami, takimi jak: Muddy Waters, Big Joe Turner, J.B. Hutto, Otis Rush, Jimmy Rogers, Big Mama Thornton i Chuck Berry.
W 2015 ukazał się album „Fifty Shades of Blue – Anthony Geraci”. Pod nazwą Boston All Stars, Anthony zaprosił do współpracy wielu czołowych muzyków, wśród których znaleźli się m.in. koledzy z zespołu Bluetones: Sugar Ray Norcia, ”Monster” Mike Welch, Michael „Mudcat” Ward, Neil Gouvin, ale także Toni Lynn Washington, Marty Richards, Darrell Nulisch, Michelle „Evil Gal” Willson. Album otrzymał w 2016 roku trzy nominacje Blues Music Award, w tym: Album Roku, Tradycyjny Album Roku, Piosenka Roku za utwór tytułowy oraz indywidualną nominację do prestiżowej Pinetop Perkins Piano Player of the Year from the Blues Music Awards/Blues Foundation Memphis, TN.

Darrell Nulisch to jeden z najlepszych wokalisów i harmonijkarzy soul i bluesa. Założyciel i członek działającej w latach 80. grupy Rockets Anson Funderburgh. W latach 90. rozpoczął solową karierę, wydając od tego czasu kilka albumów, na których można podziwiać zarówno jego niezwykłe umiejętności gry na harmonijce, jak i pełen pasji wokal.

Michelle „Evil Gal” Willson, pochodząca z okolic Bostonu, swing, jazz i jump blues wokalistka i kompozytorka, zaczęła śpiewać już jako nastolatka. Jej największymi inspiracjami są Dinah Washington, Ruth Brown, Sarah Vaughn, Tina Turner, Janis Joplin, Buddy Johnson, Ella Johnson i Big Joe Turner. Twórczość Michelle jest regularnie prezentowana w bluesowych audycjach radiowych i internetowych na całym świecie, a jej oryginalna muzyka została wykorzystana w serialu HBO „Mind of the Married Man”. Koncerty i nagrania Michelle otrzymały entuzjastyczne recenzje m.in. w „The Washington Post”, „The New York Times”, „The Boston Globe”, DownBeat, „The Japan Times”, „GQ”, JazzTimes, Living Blues i wielu innych.

Wokalista i harmonijkarz Sugar Ray Norcia prowadzi grupę Bluetones od chwili jej założenia, ale spędził również siedem lat w Roomful Of Blues. Grał także w oryginalnym składzie Ronniego Earla and the Broadcasters. Sugar Ray zdobył nominację Grammy (2014) za swoją pracę nad „Remembering Little Walter” (Blind Pig Records) i wygrał dwukrotnie Blues Music Awards za tę płytę.

Anthony Geraci – fortepian
Michelle Wilson – wokal
Darrell Nulisch – wokal, harmonijka
Sugar Ray Norcia – wokal, harmonijka
”Monster” Mike Welch – gitara
Michael „Mudcat” Ward – kontrabas, gitara bass
Neil Gouvin – perkusja

http://www.anthonygeraciblue.com/
http://www.sugarrayandthebluetones.com/

Galeria

sugar-ray jerrys-fingers_www micke-bjorklof-blue-strip_www

BOK Białostocki Ośrodek Kultury