Jersey Julie Band / blues jam with The Özdemirs

Ostatni koncert 32. Jesieni z Bluesem! Serdecznie zapraszamy!

Jersey Julie Band (USA/FR)
After hours blues jam with the Özdemirs (DE)

26.11.2016, godz. 23.00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilet: 20 zł – BILETÓW BRAK

Jersey Julie Band
Jersey Julie to pochodząca z New Jersey amerykańska charyzmatyczna wokalista i saksofonistka, która na scenie staje się… czystą muzyką. Dorastała w klimacie jazzu, bluesa, country, bluegrassu, folku, gospel, Broadwayu, klasyki, motown… i wielu innych. Zanim przeprowadziła się do Atlanty, grała bluesa w Chicago. Była zapraszana do gościnnego grania z takimi muzykami jak: Tinsley, Ellis, Sean Costello, Tony Allen, Bill Perry, Lucky Paterson, Walter Wolfman Washington, Sandra Hall, Derek Trucks, Robert Randolph, Cyril Neville, Bob Stroger, Adolphus Bell, Jeff Zima.
Kilka lat temu przeprowadziła się do Francji, gdzie wyszła za mąż za Oliviera Masa. W 2011 r. założyli wspólnie Jersey Julie Band – oryginalne trio z wielką energią i dobrym feelingiem, w którym gra na „warczącym, słodkim” saksofonie i śpiewa potężnym, czystym i często „szalonym” głosem. Jako liderka grupy oddaje jej całą swoją miłość, spontaniczność, humor, energię, równocześnie pomagając utrzymać rytm, tańcząc, szurając i przytupując na rozklekotanej „desce do tańca” własnego pomysłu. Olivier Mas, zanim został gitarzystą w Jersey Julie Band, grał na perkusji i banjo oraz był wokalistą w innych zespołach. Christian Bénard, pianista i wokalista, na scenie – z nieśmiałego człowieka – zmienia się w otwartego, radosnego muzyka. Jest także fotografem, producentem, kompozytorem i niezwykle wrażliwym inżynierem nagrań.

Jersey Julie – saksofon, wokal, footstomping & dancing percussion
Olivier Mas – gitara, wokal
Christian Bénard – piano, wokal

https://www.jerseyjulie.com

The Özdemirs
Rodzinne trio: Erkan Özdemir, od 30 lat aktywny członek europejskiej sceny bluesowej oraz jego dwaj synowie – śpiewający i grający na gitarze Kenan Özdemir oraz Levent Özdemir, perkusista.
Przez wiele lat Erkan podróżował po Europie z Memo Gonzalezem, Bluescasters i wieloma innymi formacjami, grając z nimi w klubach i na festiwalach. Młodsze pokolenie Özdemir poznało bluesa w bardzo młodym wieku, dzięki czemu odkryło wszystkie fascynujące aspekty tego gatunku. Oprócz tradycyjnych brzmień z lat 50. i 60., znanych z twórczości Freddie Kinga, B.B. Kinga czy Alberta Collinsa, braci zafascynowało wiele innych odmian bluesa, słyszalnych choćby u Al Green, Jamesa Browna, The Meters czy Boosty Collins. Ich entuzjazm rósł z każdym dniem, umiejętności muzyczne stawały się coraz lepsze i wkrótce zdecydowali wspólnie z ojcem założyć zespół The Özdemirs!
Zróżnicowany pokoleniowo skład jest kombinacją wpływów z przekroju ponad 60 lat historii muzyki. Młodzieńczy entuzjazm i energia synów w zestawieniu z rutyną i spokojem ojca, są gwarancją przyjemności i rozrywki podczas koncertów.

Kenan Özdemir – gitara i wokal
Levent Özdemir – perkusja i wokal
Erkan Özdemir – bas

http://www.the-oezdemirs.com/

Galeria

jersey-julie_www the-ozdemirs_www

BOK Białostocki Ośrodek Kultury