Jesień z Bluesem: Ella: Just One of Those Things

W ramach 35. Jesieni z Bluesem zapraszamy na pokaz filmu

Ella: Just One of Those Things

9 października 2019, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 18 zł, karnet na 4 filmy: 60 zł, dostępne w kasie Kina FORUM, kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa i na bilety.bok.bialystok.pl

Ella: Just One of Those Things
Czas trwania: 90 minut
Reżyserka: Leslie Woodhead

Ella Fitzgerald miała zaledwie 15 lat, kiedy w roku 1934 wygrała konkurs talentów w Teatrze Apollo w Harlemie. W ciągu kilku miesięcy przemieniła się w gwiazdę. “Ella: Just One of Those Things” zabiera nas w podróż przez ponad sześć dekad, podczas których jej zachwycający głos zamienił w radość osobiste tragedie i problemy ówczesnych czasów.

W filmie pokazane są niewidziane dotąd zdjęcia i wywiady, które pokazują życie Elli Fitzgerald, czarnej kobiety, która zrobiła karierę w czasach niesamowitego rasizmu.

Oto Ella jakiej nie znał świat – twarda, zamyślona, zabawna, olśniewająca innowatorka w muzyce. Film odkrywa także nieznane dotąd fakty dotyczące Elli walczącej o prawa obywatelskie oraz dylematy, z którymi walczyła przez całe swoje życie: głód występów przed wielbiąca ją publicznością oraz nieustanną tęsknotę za mężem i synem. W momencie, kiedy stała się najwspanialszą piosenkarką na świecie, jej pianista i przyjaciel Oscar Peterson powiedział, że Ella „była najbardziej samotną kobietą na świecie”. Z kolei Jamie Cullum powiedział, że „jej muzyka jest z jednym z powodów, dla których warto żyć na tej planecie”.

Wywiadów udzielili: Tony Bennett, Jamie Cullum, Laura Mvula, Johnny Mathis, Smokey Robinson, Cleo Laine, Andre Previn, Norma Miller, Patti Austin, Izsak Perlman, Margo Jefferson, Will Friedwald, oraz rzadko udzielający wywiadów syn Elli Ray Brown Jr.

35. Jesień z Bluesem

Video


BOK Białostocki Ośrodek Kultury