Jesień z Bluesem: Miles Davis: Birth of the Cool

W ramach 35. Jesieni z Bluesem zapraszamy na pokaz filmu

Miles Davis: Birth of the Cool

16 października 2019, godz. 18:00
Kino Forum, ul. Legionowa 5
bilety: 18 zł, karnet na 4 filmy: 60 zł, dostępne w kasie Kina FORUM, kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa i na bilety.bok.bialystok.pl

Miles Davis: Birth of the Cool
Czas trwania: 115 minut
Reżyser: Stanley Nelson

Wizjoner, innowator i twórca – podróż przez życie i karierę muzyka i ikony kultury – Milesa Davisa.

Cytując fragment autobiografii Milesa Davisa, film rzuca nowe światło na nasze postrzeganie tego legendarnego muzyka. Nowo odkryte materiały archiwalne, wywiady z komentarzem historyków oraz przyjaciół takich jak Quincy Jones pokazują nam człowieka ambitnego i oddanego swojej pasji. Pomimo trudności, jakie miały miejsce w Stanach w czasie segregacji rasowej, nic nie było w stanie powstrzymać Davisa przed realizacją jego marzenia: stworzenia nowej formy muzycznej ekspresji. Davis pracował niczym fizyk z asystentami, aby zaimplementować eksperymenty muzyczne i rozszerzyć tony i lirykę jazzu – efekty czego są słyszalne do dziś.

Film dotyka wielu płaszczyzn życia artysty: jego miłości, relacji osobistych, uzależnień, dzięki czemu wyłania się jasny obraz Davisa jako człowieka. Był on nieustraszony, nie bał się niczego, a jego niepewność temperowana była nieprzeciętnym intelektem. Epicka biografia pokazana nam przez reżysera Stanleya Nelsona zbiera w jedną całość różne elementy życia artysty po to, aby dać widzowi pełny obraz do zrozumienia tego wspaniałego, amerykańskiego muzyka.

35. Jesień z Bluesem


BOK Białostocki Ośrodek Kultury